Víkendová utkání jsou opět za námi, jak jsme dopadli?

V sobotu Junioři a Ženy v neděli Přípravka, Mladší žákyně, Starší žáci a nakonec Muži ti všichni hráli! Shrnutí jednotlivých kategorií Vám přináší jejich trenéři.

Sobota

Junioři (Patrik Hrubý)

První zápas udrželi Rokycany roli lehkého favorita. Zápas jsme mohli několikrát zlomit ve svůj prospěch, ale bohužel díky individuálním chybám v rozehrávce, kterých bylo více než dost, nás Rokycany přehráli a v zápase byli tak lepším týmem.

Druhý zápas proti rezervě Plzeňské Slavie byl o něčem jiném. S většinou kluků jsme se mezi s sebou znali a věděli jsme co od nich můžeme očekávat.
Věkově se jednalo o mladší kluky než byla většina našeho týmu. Ze začátku jsme do zápasu vstoupili zodpovědně, dařila se nám práce v obranném pásmu. Lehké polevení na přelomu druhé a třetí třetiny, zápas ještě drobet zdramatizoval. Nicméně ve 3 třetině již jsme nedovolili žádné překvapení a výsledkem 10:4 vracíme Plzni předchozí porážku, která skončila stejným poměrem.

Ženy (Jan Polomis)

V sobotu ráno jsme vyrazili v počtu 10 děvčat do dalekých Františkových lázní. Zde náš tým nastoupil k dalším utkáním 2. ligy žen. V první zápase nás čekal tým TJ Plamen Chodov. Děvčata celý zápas určovala tempo zápasu a nedovolili soupeřkám příliš mnoho šancí. Výborně plnily to na čem jsme se před utkáním domluvily. Jistota v bráně v podobě Leony Rumanové znamenala výhru 5:1. Jako jediný problém v tomto zápase vidím, velice špatné rozebírání hráčů soupeře. Ve druhém utkání nás čekal boj o druhé místo v tabulce proti Fbc Plzeň. K zápasu jsme přistoupili opět s pokorou a snažili se stavět na podobných základech jako v prvním zápase. Na problému s rozebíráním se zapracovali a v průběhu utkání jsme již problém skoro eliminovali. Zápas to byl mnohem vyrovnanější, díky dvěma slepeným brankám ve 22 minutě jsme se dostali do vedení 1:3. Plzeň ve třetí třetině znatelně přidala, náš tým ovšem dokázal tlak soupeřek udržet a ke konci utkání již soupeřkám došly síly a nedokázali projít přes naší obranu. Vychytaný nájezd Denisou Guzivou 2 minuty před koncem utkání byl už jen třešničkou na dortu. Chci holkám poděkovat ze skvělý herní den. Těším se na další utkání!

Neděle

Přípravka (Tomáš Joachimsthaler)

Náš historicky první turnaj přípravky se odehrál v neděli v Tachově. I přes velice nízký počet hráčů (4+1) se každý zápas jsme bojovali až do konce. Za obrovské podpory rodičů jsme zvládli všech šest zápasů (na některé zápasy jsme si i půjčili pár hráčů, za což děkujeme zúčastněným týmům).
Je až neuvěřitelné, jak děti turnaj skvěle zvládly a těšíme se na další zápasy, které se odehrají již tuto sobotu opět v Tachově.

Starší žáci (Jiří Klouda)

Domácí turnaj starších žáků hodnotit rozporuplně. Přes dobré výsledky jsme si ukázali nedostatky, na kterých je třeba pracovat. Zejména na koncentraci. Kluci občas řeší všechno možné, jen ne probíhající zápas a to má vliv na jejich výkon, který je jinak velmi dobrý a dokážou sehrát hezké kombinace. Když pominu “problém” s koncentrací, herní projev je zápas od zápasu lepší. Po skoro 14 denní karanténě jsme se během pár tréninků stihli rozkoukat a i díky tomu jsme dnes dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Rodičům děkujeme za fantastickou podporu a diváckou kulisu pro děti!

Mladší žákyně (Radek Mašát)

Nedělní turnaj mladších žákyň na 28. základní škole Plzeň přinesl ve třech zápasech prohru, výhru i remízu. Potkali jsme se s dosud vedoucím týmem tabulky FBŠ Slavií Plzeň white. To je chlapecký tým, který potvrdil své postavení v tabulce a porazil nás 7:4. Naše holky si ale také dokázaly nějaké příležitosti vytvořit. Ve druhém měření sil jsme se potkali s týmem FBŠ Slavia Plzeň girls. Převážně dívčí tým měla Slavia doplněna o hrstku kluků. Ve svých řadách mají opravdu šikovná děvčata. Zápas mohl být pro oko diváka zajímavý, hra se přelévala z jedné poloviny na druhou a bylo vidět dost šancí. Z tohoto duelu jsme vyšli díky kolektivní hře našich holek vítězně se skóre 7:4. V posledním utkání jsme narazili na tým FBŠ Gorily Plzeň. Hra byla vyrovnaná a skóre se zastavilo na stavu 4:4. Škoda jen některých neproměněných příležitostí.
Celkově můžeme turnaj hodnotit pozitivně, holky se snažily a zasluhují pochvalu. Pro naši brankářku Terezku Petrželkovou to byl úplně první turnaj v životě a vedla si v něm velmi dobře. Té patří ještě větší pochvala.

Muži  (Jan Polomis)

Nezvyklá odpolední utkání, pro muže vítaná změna, možnost zahrát si také jindy než dopoledne. K utkáním vyjela početná skupina našeho Áčka stejně jako dopoledne naše přípravka do dalekého Tachova. První utkání nás čekala rezerva Rokycan. Soupeř přijel ve velice malém počtu a náš tým skoro ve 3x větším počtu napadal celé utkání soupeře až za jeho brankou a skutečně mu znepříjemňoval výlet do Rokycan. Do zápasu jsme i přesto vstoupili velice aktivně. Zápas skončil 7:0, velký respekt patří gólmanu soupeře, který zastavil spousty našich jistých gólů. O naší početní převaze svědčí i rozdíl střel v poměru 6:34. Druhé utkání pro nás bylo velkou neznámou. Nový soupeř v naší lize, výběr U23 FB Hurrican Karlovy Vary. Soupeř hned od začátku začal velice aktivně a my se pouze divili co se děje. Již v 6 minutě jsme prohrávali 3:0. Tým se ovšem vzepřel nepříznivému stavu a ještě do konce třetiny snížil na 3:2. Soupeře jsme evidentně dost zaskočili, protože najednou jsme udávali tempo my. Ještě v průběhu druhé třetiny jsme dokázali srovnat a dokonce odskočit na rozdíl branky. Na konci druhé třetiny jsme vedli 4:5. Ve třetí třetině se hrál skvělý florbal. Krásná akce střídala další na obou stranách. Náš Marek Štauber v brance zachránil několikrát nechytatelné střely. I přes velice vyrovnané utkání bohužel soupeř ve třetí třetině přidal dvě branky a zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 6:5.
Celkově mám z víkendu velice pozitivní pocit. Tým makal a kluci šli do obou utkání v maximálním nasazení. Osobně jsem neviděl Klatovské Áčko hrát lepší zápas než právě v neděli proti Varům. Všem hráčům chci poděkovat a těším se na další utkání v neděli DOMA!