Florbal Klatovy

Víkend ve znamení starších žáků

Minulý víkend šli do akce naši starší žáci. V sobotu nejprve liga starších žáků a v neděli následoval přebor starších žáků.

Starší žáci - Liga starších žáků - Jiří Veselý

V sobotu vyrazila šestnácti členná skupina našich starších žáků pod vedením Tomáše Joachimsthalera, Adama Haška a Jirky Veselého do Plzně. V hale na Borech odehráli celkem tři zápasy ve třetím výkonostním koši. Čekalo je střetnutí s týmy z Domažlic, Rokycan a týmu SK INTEROBAL Plzeň.

První utkání bylo zároveň i to nejdůležitější, čekal nás soupeř z Chodska, který stejně jako náš tým bojuje o pravidelné setrvání ve druhém koši. Zápas se od počátku nevyvíjel ve prospěch našeho družstva. Už v 8 minutě první poloviny náš tým prohrával 1:3. Naštěstí se náš tým semknul a nejprve jsme se brankou Dana Kollrose přiblížili na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině jsme navýšili naši aktivitu a to nakonec přineslo ovoce, pouhých 90s před koncem zápasu jsme díky brance Sebastiana Turhobra srovnali na 3:3. Bereme cenou remízu.

Ve druhém utkání jsme předvedli velice koncentrovaný výkon proti Rokycanům. Dovolím si tvrdit, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a zaslouženě vítězíme 1:6. Vojta Zach v brance vychytal 17 z 18 střeleckých pokusů soupeře.

V posledním utkání jsme si slušně zastříleli. Proti pořádajícímu týmu SK INTEROBAL Plzeň vítězíme vysokým rozdílem 13:2. Martin Vítovec byl hned u 6 branek našeho týmu, tři sám vstřelil a u tří branek dával finální nahrávku.

Do Klatov vezeme 7 bodů.

Starší žáci - Přebor starších žáků - Tomáš Joachimsthaler (3+1)

Sedmičlenná výprava stejně jako v sobotu vyrazila do Plzně. Stejně jako jejich kolegové nastoupili na hale Slavia VŠ Plzeň ke třem utkáním. Výsledky však nejsou vůbec podstatné, kluci si užili parádní turnaj a získali opět nové zkušenosti. Nám teď nezbývá než tyto zážitky a zkušenosti využít během trénování.

Děkuji klukům za parádní reprezentaci klubu.