9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
136_20240331_222331.jpg

Velikonoční nadílka přímo ze Švýcarské nejvyšší florbalové ligy!

Velikonoční nadílka přímo ze švýcarské Unihockey Prime League. Náš oddíl po několika týdnech pravidelných schůzek odtajňuje první velkou posilu pro následující ročník divize. Navíc se jedná o zahraniční posilu!

Po velice dlouhém vyjednávání vám konečně můžeme představit první z posil pro následující ročník celostátní divizní soutěže.

Vážení fanoušci a diváci, představujeme Vám jednoho z nejlepších obránců světa Martina Östholma!

V letošní sezóně zaznamenal tento rázný obránce s přezdívkou „Boom Boom“ celkem 38 bodů z toho vstřelil 24 branek a právem mu náleží dres pro top scorera týmu Chur Unihockey. Aktuálně se jeho tým nachází v baráži o udržení nejvyšší švýcarské ligy.

Již předem, jsme šli do samotného oslovení se skepsí a spíše jsme doufali v zázrak, který se ovšem povedl a legenda florbalu se stěhuje na západ Čech! Kdy můžeme Martina vidět u nás v Klatovech? Zatím jsme domluveni, že Martin se připojí k týmu v průběhu letní přípravy. Blíže nechceme ještě samotný přestup specifikovat právě na přání švédského obránce.

Martina jsme oslovili již v průběhu sezóny, kdy jsme díky známosti s jeho agentem navázali nezávaznou konverzaci. Martin letošní sezónu hraje právě ve Švýcarsku, kam přešel po mnoha letech v nejvyšší švédské lize SSL. Náš cíl byl jasný, nabídnout Martinovi novou florbalovou výzvu a pokusit se Klatovy dostat mezi divizní elitu. Martin stále patří mezi elitní florbalisty a má mnoho let zkušeností jak na hřišti, tak mimo něj. Pro Klatovský tým je tak fantastickou posilou. Zároveň se Martin netají ambicí začít s trénováním a s Martinem Klánem by tak měli tvořit realizační tým pro nadcházející sezónu.

Martina prý vede k přestupu převážně chuť poznat novou zemi a kulturu. Divizní model zápasů mu vyhovuje a navíc se velice hodí v rámci jeho home office zaměstnání. Velice ho láká vyzkoušet českou soutěž a už se těší na duely se Strakonicemi nebo Jindřichovým Hradcem.

Martine vítej pod Černou věž!

Další detaily přestupu budeme v nejbližší době prezentovat.

Váš Tým Florbal Klatovy