Související zápasy

Florbal Klatovy
9_1634384723.png
60_20221024_144003.jpg

Tři naše kategorie vyrazily o víkendu do Plzně

V pořadí 42 víkend tohoto roku vyrazila 4x naše družstva do Plzně. Nejprve v sobotu muži a v neděli mladší žákyně a dva tými přípravky červení a černí. Jak se všem dařilo najdete v komentářích našich trenérů.

Muži - Jan Polomis

Sobotní turnaj nám nabídl podobný průběh jako kolo první. Dlouhá časová pauza mezi utkáními, jedna výhra a jedna prohra. Tentokrát jsme ovšem nastoupili proti rezervám Plzeňských týmů hrajících celostátní soutěže. Nejprve nás čekalo FbC Plzeň B následně v 17:00 FBŠ Gorily Plzeň B

První utkání bylo po dvou třetinách velice vyrovnané, naštěstí jsme však dokázali díky brance Ondry Poláka v samém úvodu třetí třetiny odskočit do jednobrankkového vedení a soupeř musel začít více hrát. To nám otevřelo hřiště a my tak mohli snadněji do jejich obrany. Vítězíme 3:7.

Druhý zápas byl podobný a přitom mnohem těžší. Soupeř dokazoval svoje kvality. Hned v úvodu přišlo zbytečné vyloučený ze strany soupeře, které jsme dokázali bleskově potrestat. Soupeř se však zmátořil a ještě do konce úvodní 15 minutovky dokázal otočit utkání ve svůj prospěch v poměru 1:2. Druhá třetina nabídla ukázku toho jak umí jeden tým držet balónek na polovině soupeře a nemůže projít přes jeho obranu a naopak druhý tým jak ztrácí velice často a hlavně zbytečně. I přes tento nedostatke však srovnáváme utkání a jdeme do třetí třetiny za stavu 2:2. Ve třetí třetině opět doháníme brzké jednogólové manko,  avšak nezvládáme závěr utkání a dostáváme krásné dva góly do šibenice od protivníka, které znamenají šach mat. Prohráváme 3:5.

Z dalšího kola bereme 3 body, 50% úspěch, stejně jako v kole prvním a průběžné třetí místo v Regionální lize mužů.

Mladší žákyně - Radek Mašát

Nedělní turnaj žákyň v kategorii mladších žáků byl spíše zkouškou nervů fanoušků a trenérské lavičky, než představením herní pohody na hřišti. První zápas s plzeňskými Gorilami s výsledkem 1:9 není potřeba příliš rozebírat. Naprosto nás rozebral soupeř. V obdobném duchu jsme hráli bohužel stejně proti Tachovu, kde byl výsledek podobně vysoký 0:8. V posledním utkání proti FBC Rokycany jsme v prvi půli příkladně bojovali, vedli jsme tříbrankovým rozdílem. Druhá polovina byla ovšem opět návratem k herní letargii. Na konci zápasu bylo skóre 5:3 pro nás.
Některé souhry byly v okolí soupeřovi branky pěkné, ale nebylo jich v průběhu turnaje bouhžel mnoho. Naopak mnoho bylo nepřesností, přihrávek bez uvážení, nedůsledného bránění daleko od protihráčů, málo nápadů a nových řešení a touhy po vítězství.
Trénovat, holky, trénovat...

Přípravka - Jiří Klouda a Klára Malá

Poprvé v historii klubu jsme na turnaji bojovali s úsměvem na tváři na dvou frontách. Přípravka červení a černí se zúčastnili svého prvního turnaje mimo svou domácí halu. Oproti minulému ligovému kolu byl dnešní výkon novým prostředím ovlivněn. Velká hala, tři zároveň probíhající turnaje na jedné hrací ploše, spoustu maminek, babiček a tatínků z jiných týmů, maskot turnaje a mnoho dalšího pokoušelo pozornost našich nejmladších, kteří všem těmto pokušením nedokázali odolávat, i když se moc snažili. 

Během zápasů jsme si ukázali, že když se chceme soustředit jen na samotný zápas a “kousneme se”, tak to jde a daří se nám plnit, co jsme si řekli. Bohužel ale, momentů, které nás “rušili” bylo více a my budeme do příště ponaučeni a musíme byt více koncertovaní na samotný výkon. Celý turnaj si ale děti moc užily a strávili spolu další sportovní momenty, které se postupně začínaji vpisovat do jejich florbalové kariéry.

Turnaj byl parádní a s kolegyní Klárou se těšíme na další! 

Váš Tým Florbal Klatovy

Související odkazy