9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
88_20230521_164405.jpg

Tři družstva vyrazila na Fat Pipe Open Junior

Minulý víkend se v Plzni konal již tradiční turnaj Fat Pipe Open Junior. Ani na letošním ročníku nechybělo klatovské zastoupení.

V sobotu vyrazil tým přípravky do Plzeňské metropole. V neděli je následovali elévové a mladší žákyně. Jak byli jednotlivé kategorie úspěšné se dozvíte ve shrnutí jednotlivých trenérů.

Přípravka - Jan Polomis

V sobotu jsem v roli zaskakujícího trenéra vyrazil s početnou skupinou našich elévů. Nahradit Kláru Malou a Jirku Kloudu jsem se ani nepokoušel, mým cílem bylo neudělat trenérskou ostudu. Cílem našeho týmu pro tento turnaj bylo určitě změřit síly s týmy z jiných regionů. Jedním z nich byl tým Hořovic a druhým byl pražský tým Black Angels. Ve skupině jsme bojovali, ale bohužel to na výhru nestačilo. V play off části jsme jsme bohužel navázali na nepovedenou skupinu a po dvou porážkách pro nás turnaj končí. Turnaj jsme odmakali, ale bohužel byl soupeř lepší. Užili jsme si slunný den v Plzni plný florbalu, co víc si můžeme přát.

Děkuji všem rodičům za podporu a dětem za snahu a předvedenou hru. Víme na čem v příští sezóně zamakat.

Elévové - Martin Klán

V neděli jsme s elévy odehrály mládežnický turnaj Fat Pipe Open Junior. Ve skupině nás postupně čekaly týmy Fbc Plzeň, Karlovy Vary, Besta Chodov a Black Angels. S dětmi jsme se sešli ve slušném počtu 8+1 s cílem užít si nedělní den plný florbalu s velkou porcí odehraných zápasů. V základní části turnaje se nám nepodařilo uhrát ani bod, nicméně hra se každým zápasem postupně zlepšovala, ve finální části turnaje, kde jsme hráli mini-tabulku o umístění se nám podařilo i jeden zápas vyhrát.

Jsem rád, že turnaj děti bavil, občas jsme si museli vyjasnit pár věcí, ale turnaj z globálu hodnotím pozitivně a jsem rád, že jsem po dlouhé době zase mohl působit u mladších kategorií

Mladší žákyně - Radek Mašát

V neděli 21. května 2023 si mladší žákyně zahrály turnaj Fat Pipe Open Junior v Plzni. V této kategorii se potkaly čtyři týmy. První, s kým jsme poměřili síly, byly soupeřky z Chomutova. V polovině zápasu jsme prohrávali 0:2, ale nedokázali jsme zvýšit tempo, chyběla nám bojovnost a prohráli jsme 1:5. Rozebrali jsme si hru a nasazení a holky se daly na steč s týmem SVKI Plzeň. Nastoupilo družstvo zcela jiných hráček ve stejných dresech. Za naší výhrou 5:1 stála bojovnost, obětavost a nasazení. V zápase proti pořádající Slávii Plzeň jsme v nasazení pokračovali a zvítězili 3:0. V semifinálové souboji jsme se potkali opět s týmem SVKI Plzeň, holky nenechaly nic náhodě a po výhře 6:0 jsme byli ve finále. A opět Florbal Chomutov ... Do finálového zápasu šly holky s nasazením, bojovaly a za konečný výsledek 2:4 pro soupeřky se nemusí stydět. 

Výsledkem je stříbrná medaile potěšila nejen hráčky, ale i naše hlasité fanoušky. Těm děkujeme za podporu, sladké občerstvení, a za celou slunečnou neděli, kterou nám věnovali. 

Děkujeme také pořadatelům za pěkný turnaj.

Váš Tým Florbal Klatovy