Toužimská přestřelka

Mladší žákyně, starší žáci a junioři ti všichni v sobotu hráli.

Mladší žákyně a shrnutí trenéra Radka Mašáta

V sobotu 11.12. jsme odehráli další turnaj, tentokrát v Plzni na hřišti FBŠ Gorily Plzeň.
V úvodním zápase jsme narazili na družstvo FBŠ Slavia Plzeň girls. Naše hráčky, které se sešli v plném počtu, se snažily, ale ve hře chyběla spolupráce, která tento den zřejmě zůstala doma. Prohráli jsme 5:2. Ve druhém měření sil proti našim holkám stály leadeři tabulky tým FBŠ Slavia Plzeň white, šikovní, technicky hrající kluci. Naší hře stále chyběla kvalitnější souhra, kombinace především na útočné polovině. Zápas skončil vítězstvím Slávie 5:3. Třetí utkání proti FBC Gorily Plzeň bylo vyrovnané, dlouho trval stav 1:1, ale holky začaly lépe plnit některé úkoly ve hře, snažily se o lepší komunikaci, nakonec se štěstí přiklonilo na naší stranu a zvítězili jsme 2:1. Holkám děkuji za odvedenou práci, ale celkově bych tento turnaj zhodnotil z naší strany jako nemastný neslaný.

Starší žáci

Starší žáci vyrazili v sobotu do Toužimi. Zde je čekali hned 3 utkání. První utkání je čekal GO - GO Horšovský Týn, kde kluci spustili kanonádu a vyhráli vysoko 7:12. Druhé utkání je čekala domácí TJ Sokol 1. FBC Toužim tu kluci dokázali po vyrovnané bitvě nakonec také přestřílet dvouciferným rozdílem a to 14:9. Ve 12:20 je čekal poslední zápas proti Fbc Plzeň, kde kluci udrželi svůj standart a přestříleli soupeře vysoko 8:16. Kluci si turnaj moc užili a těší se na další.

Junioři a shrnutí Martinem Klánem

Junioři v sobotu oslavili premiérovou výhru nad Rokycany a bodově se jim vyrovnali. Nicméně máme zápas k dobru, snad se co nejdříve dostaneme na první místo. První zápas proti Plzni byl podobného řazení jako předchozí zápas se Sokolovem. Náš tým zkoušel nestandardní situace (hra 6:5, 6:4, 5:5 v oslabení) které se nám jednou nevyplatili, jinak vypadala hra více než solidně. Musíme více zapracovat v práci na míčku jelikož jsme zbytečně rozhozeni. Třetí třetinu jsme šetřili síly na druhy zápas, ve kterém nás čekaly silné Rokycany. Zápas to byl úplně o něčem jiném. Po první ubojované třetině jsme šli do vedení 1:0. O přestávce jsme si vyladili práci na obranné polovině a opět začalo dobývání obou bran. Se hrou Rokycan jsme měli dlouho problémy a držel nás výborný Vácha v bráně. Do třetí třetiny jsme šli již na 2 lajny, zapracovali jsme na důrazu v koncovce a zápas dovedli pro nás do šťastného konce.  V průběhu 3 třetiny jsme si vyzkoušeli i hru 4:4 po dobu 5 minut, kdy za drobet nepochopitelné situace si šel odpočinout Nikolas Kresl za hrubost, hráč Rokycan takové štěstí neměl a po kravatě právě na zmiňovaného Kresla pro něj zápas skončil.

Chci prostřednictvím tohoto článku poděkovat Tomáši Joachimsthalerovi a Adamu Krsovi (kteří se k nám přidali na poslední 2 kola juniorské ligy) jelikož jako hráčům ročníku 2002 se pro ně včerejšími zápasy juniorské kategorie stali posledními v této kategorii.