9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
141_20240520_095004.jpg

Stříbrné mladší žákyně, Elévové a Přípravka na Fat Pipe Open Junior

Naše tři družstva se o víkendu zúčastnili turnaje Fat Pipe Open Junior 2024. V sobotu vyrazila do Plzně přípravka. V neděli pak nastoupily tým přípravky a mladších žáků. Mladší žákyně se dokonce probojovali až do finále, kde nestačili na soupeře a přivezly si stříbrné medaile.

Elévové a Přípravka - Jiří Klouda

Sobotní den plzeňského turnaje si nejprve užila přípravka. Na turnaj jsme jeli sbírat zkušenosti a radost, proto pro mě bylo velkým překvapením, když jsme dokázali vyhrát všechny tři zápasy a ovládnout skupinu. Čtvrtfinále už bylo horší a projevila se (ne)zkušenost našeho týmu oproti týmu Florbal Tachov. To ovšem nekazí celkový dojem ze hry a z faktu, že pro některé to byl úplně první turnaj v životě. O to více radosti nám FAT PIPE turnaj udělal. 

Elévové nastoupili do turnaje společně s mladšími žákyněmi. První z jmenovaných na tom byli podobně, jako sobotní přípravka a taktéž jsme jeli sbírat zkušenosti. Motivací pro nás byla příležitost užít si den plný florbalu. A to se nám myslím opět povedlo. Krásných 5 zápasů během dne jsme zvládli na výbornou! Spousta pozitivních věcí a snaha dětí mi udělala velkou radost. S odstupem hodnotím celý turnaj velice pozitivně. Zejména pak výkon brankáře Honzi Boháčka, ten se brankářského řemesla statečně ujal a bránil naši svatyni více než obětavě!

Mladší žákyně - Radek Mašát

Mladší žákyně měly ve své skupině celkem čtyři soupeře, hrály bojovně, snažily se v každém utkání. Přes jednu remízu a prohru v této pětičlenné skupině jsme se ocitli na prvním místě. Bylo to díky většímu počtu vstřelených branek a shodnému bodovému zisku. Semifinále skončilo naší výhrou proti SVKI Plzeň. Ve fnále jsme narazili na velmi dobře hrající SK Tlučnou, která nás přehrála jak ve skupině tak i ve zmiňovaném finále. Konečná druhá příčka nás moc těší, protože si zahrály nejen naše klubové hráčky, ale i holky navštěvující pouze kroužek při ZŠ Přeštice. Celou neděli panovala dobrá nálada, florbalem jsme se opravdu bavili. Pevně věřím, že to stejné platí i pro velmi početnou návštěvu rodičů a fanoušků. Tímto jim děkujeme za parádní podporu.

Všem děkujeme za podporu na turnaji a i mimo něj. Těšíme se na další turnaje!

Váš tým Florbal Klatovy