9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
104_20230828_204925.jpg

Starší žákyně na Salming cupu v Praze

Blížící se konec prázdnin jsme si zpestřili pražským turnajem Salming cup. Vyrazili jsme s týmem kategorie starších žákyň. V týmu jsme přivítali čtyři nová děvčata, která se poprvé setkala s pětkovou hrou a s větším hřištěm.

První den je pro nás vždy v duchu buzení princezen, ani tentokrát jsme tuto pohádku neopustili. Částečně nás omlouvá, že jsme hned v prvním utkání narazili na budoucího vítěze turnaje favorit potvrdil jvoji převahu. Další dvě utkání v pátečním programu se odehrála v duchu naší nedůvěry a nedostatečné odvahy. Tři prohry téměř bez našeho odporu opravdu mrzely a opět jsme hledali příčiny.

Druhý hrací den naštěstí naše pohádka skončila a začal reálný scénář, kdy náš tým začal bojovat a pracovat. Ano, prohráli jsme tentokrát znovu tři utkání, ale jinak. Holky působily odvážněji, ze hřiště se vracely na střídačku většinou řádně zadýchané. Prohry byly důstojné, nemusíme se za ně stydět. Budeme-li na sobě všechny pracovat, může být lépe. Podíváme-li se totiž na ostatní turnajové výsledky, naše prohry v sobotu jsou relativně s nízkým počtem obdržených branek. Mně to dává naději.

Zvedněme hlavu a pojďme dokázat, že florbal umíme a naučíme se ho ještě líp. Pracujme na rychlosti, přesnosti a síle. Baví nás to.

Výsledky skupina:

Sparta Praha - Florbal Klatovy 7:0 (7:0, 0:0)

Hattrick Brno - Florbal Klatovy 7:0 (6:0, 1:0)

Světlá n/S - Florbal Klatovy 5:4 (2:1, 3:3)

FBC Liberec - Florbal Klatovy 4:0 (1:0, 3:0)

Bulldogs Brno - Florbal Klatovy 2:0 (1:0, 1:0)

1. postupové předkolo:

FBC Liberec - Florbal Klatovy 3:0 (2:0, 1:0)

Zamysleme se nad výsledky jednotlivých poločasů. Moc děkuji.

Také děkuji pořadatelům a pěkný turnaj (mrzí zákaz bubnování v Kunraticích, ale zase k zamyšlení a pousmání podlehnutí Prahy nátlaku Brna a částečné zrušení tohoto omylu), díky rodičům za fandění a podporu, Jirkovi Kloudovi za spolupráci na lavičce a všem hráčkám za hru i snahu.

Váš Tým Florbal Klatovy