Související zápasy

Florbal Klatovy
9_1634384723.png
118_20231119_191106.jpg

Starší žákyně dominovaly ve třetím koši a parádní turnaj přípravky

Třetí listopadový víkend byly v akci čtyři naše družstva. V sobotu hrála přípravka v Plzni, Starší žákyně na Kladně a dorostenci ve Štáhlavech. V neděli pak vyrazila skupina mladších žáků k dalším utkáním do Domažlic.

Shrnutí jednotlivých trenérů najdete níže.

Přípravka - Klára Malá

Další turnaj přípravky, tentokrat v Plzni na půdě Goril. V prvním zápase jsme využili, že byl soupeř téměř rozespalý a přehráli jsme je s vysokým rozdílem a to 11:0. V druhém zapase už jsme se ale nedokázali naladit na soupeřovu hru a i přes velkou snahu jsme padli 4:6. Třešničkou turnaje však byl poslední zapas proti domácím Gorilám. Kdy ze začátku jsme prohrávali, ale kousli jsme se, začli jsme se hlasitě povzbuzovat a vyhráli nakonec vysoko 8:4. Padlo několik tyček a bylo to do posledního konce velmi napínavé nejen pro mě a děti, ale i pro diváky. Rodičům děkuji za fantastickou podporu na tribuně.

(zdroj: Flickr - Gorily Plzeň)

Starší žákyně - Radek Mašát a Jiří Klouda

V sobotu 18. 11. odehrály na Kladně starší žákyně čtvrté kolo středočeské ligy. Po měsíční pauze byla na našem týmu poznat nerozehranost. Proti Rudná Panthers Praha Black jsme dvakrát prohrávali, ale nakonec výsledek otočili v náš prospěch 4:2. S týmem Kanonýři Kladno jsme zvitezili 5:0, ale soupeř předvedl také několik pohledných akcí. Zápas proti FBC Žraloci Příbram měl napjatou atmosféru a skončil 2:2. Hlavně v první polovině jsme nebyli v dostatečném pohybu. Ve druhé části se nám podařilo dohnat jednogólový náskok soupeřek, ale více jsme nezvládli. Ve třetím výkonnostním koši se nám tak podařilo uhrát 7 bodů a zvítězit.
Opět děkujeme fanouškům, soupeřům, rozhodčím i pořadatelům a těšíme se za 14 dní.

Dorostenci - Tomáš Joachimsthaler

V sobotu vyrazila naše družina do Šťáhlav na další kolo dorostenecké ligy.

První zápas proti FbC Plzeň B. Od nás bohužel hodně ospalý zápas. Měli jsme několik příležitostí, jak zápas otočit na naší stranu (nájezd, 4 přesilovky). Naštěstí jsme 2 přesilovky využili. Škoda těch dalších, ve vyrovnaných zápasech, takové momenty rozhodují. Prohra 4:5.
Druhý zápas proti domácím Domažlicím. Na to kolik jsme měli v prvním zápase přesilovek, tak jsme si tady vyzkoušeli oslabení. Smeknu klukům za obětavost, protože ubránit 10 min v oslabení je slušný. V zápase se nám dařilo téměř vše co jsme chtěli. Jak už zmíněné oslabení, opět využitá přesilovka a zvládnutá hra 5 na 5. Výhra 7:2.
Díky za turnaj! Jedeme dál!!! Tahle parta totiž ještě určitě neukázala všechno!

Mladší žáci - Martin Klán

V neděli se odehrálo další kolo přeboru mladší žáků. Tentokrat jsme jeli v mnohem lepším počtu, zároveň jsme využili i nějaké elévy. V Domažlicích se nám podařilo porazit FbC Plzeň, ostatní 3 zápasy jsme bohužel prohráli. Největší problém nám dělá obranná fáze hry a dravost. Nicméně soutěž plní své rozvojové cíle a těšíme se při dalším zapojovení elévů a získávání zkušeností pro nové děti. Všem moc děkuji za parádní turnaj a těším se na další! 

Váš Tým Florbal Klatovy