9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
132_20240228_073745.jpg

Starší žákyně bodovaly v Plzni a starší žáci nestačili pouze na Slavii

Starší žákyně odehrály na dočasném domácím hřišti v Plzni na Borech další kolo své soutěže. Zde se střetli hned se třemi týmy! Starší žáci naopak předvedli výborný výkon a nestačili na stejném hřišti pouze na domácí výběr Slavie Plzeň.

Starší žákyně - Radek Mašát

Poslední únorovou neděli sehrály starší žákyně v Plzni další turnaj středočeské soutěže. Postrádali jsme některé hráčky, což bylo na výkonu znát. Začali jsme proti týmu FBC Žraloci Příbram. Po půlminutě jsme zbytečně inkasovali, následně se nesl celý zápas v duchu naší nedostatečné odvahy. Výsledek 2:2 nás může jen mrzet. Následně jsme změřili síly s SK Dvojkou Praha. V tomto utkání jsme si nedokázali na útočné polovině vytvořit téměř žádnou šanci. Soupeřky hrály bojovně a hnaly se odhodlaně za vítězstvím. Skóre 3:0 pro soupeřky mluví za vše. Poslední zápas s Kanonýrkami z Kladna se jevil nejprve vyrovnaně. Až v deváté minutě se nám podařilo proměnit jednu z nabídnutých šancí. Ve druhé polovině jsme byli aktivnější a přidali jsme další tři branky. Domácí kolo jsme zakončili vítězstvím 4:0. Děkujeme Martinovi a děvčatům u pořadatelského stolku, rodičům a přátelům za fandění a pomoc s přípravou hřiště, soupeřům za férově hraná utkání a těšíme se na příští kolo, protože sezóna se kvapem blíží ke svému konci.

Starší žáci - Jiří Veselý

Další kolo starších žáků se odehrálo v Plzni na Slavii.

První zápas proti FBC Rokycany. Jeden z našich tradičních soupeřů v letošní sezóně. Zápas jsme podle mého měli docela pod kontrolou. Aktivní hra na balónku, vytváření si brankových příležitostí, dobrá obrana středního pásma. Soupeř hrozil hlavně z brejků. Zápas skočil 4:0 v náš prospěch.
Druhý zápas proti FBŠ SLAVIA Plzeň A. Určitě nejtěžší zápas dne. Slavie na nás hrála hodně vytažený press ve 4 lidech. Rozehrávka pod tlakem nám trochu dělala problémy, kdy jsme ztráceli lacině balónky. Slavie byla určitě dominantní na balónu, zároveň bránění středního pásma, nebylo úplně nejhorší. Po zisku jsme několikrát běželi sami na branku. Bohužel jsme ani jeden únik nedokázali využít a skóre skočilo 0:4 pro soupeře.
Třetí zápas proti FBŠ SLAVIA Plzeň B.
Zápas jsme vyhráli 4:2. V první polovině jsme si sice udělali náskok 4:1, ale druhá polovina byla od nás nejhorší v celém turnaji. Zbytečně jsme začali hrát nahoru dolů, nedodržovali jsme detaily, který si pořád opakujeme. Zbytečné kličkování do 2-3 hráčů, poté následné ztráty. To vyústilo, že jsme polovinu prohráli 0:1.
Poslední zápas proti FB Hurrican Karlovy Vary WHITE
Další z klasických soupeřů v tomto roce. Po nepovedené poslední polovině se Slavií jsme si trochu zdůraznili, co chceme a co nechceme dělat na hřišti. Určitě přišlo zlepšení, kdy jsme soupeři vůbec nepůjčovali balón a každým střídáním, jsme se zlepšovali. Konečně jsme hráli, tak jak jsme si řekli a přineslo to ovoce. S Vary B jsme uhráli nejlepší zápas tohoto roku a zaslouženě jsme vyhráli 7:0.

Turnaj ve 2.koši jsme zakončili na 2.místě. Na úkor Chebu, který pořádá další kolo druhého koše. Postupujeme poprvé za 2 roky do 1. koše. Kde už žádný zápas nebude ani zdaleka tak jednoduchý, jako ty v 2. koši. Na tréninku, teď budeme muset teď opravdu hodně máknout a vypilovat detaily. Na další kolo se nedá netěšit. Před rokem jsme hráli 4. - 3. koš a párkrát se nakouklo do 2. koše. Tento rok se začal hrát stabilně 2.koš a teď se poprvé za 2 roky jde náš tým do koše nejvyššího.

Jde vidět, že konstantní práce, krev, pot a slzy se vždycky dřív, nebo později odmění! Jen tak dál hoši! Hlavně neusnout na vavřínech a dál pokračovat v procesu.✌?

Váš tým Florbal Klatovy