9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
134_20240313_095720.jpg

Starší žáci při své premiéře v prvním koši berou výhru! Žákyně zvládly turnaj v omezené sestavě.

Starší žáci nakoukli do prvního koše a starší žákyně vezou z Prahy jednu výhru a dvě vysoké prohry

Starší žáci - Jiří Veselý

Další kolo starších žáků se odehrálo v Plzni na Area D. Poprvé jsme šli do prvního koše a věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého.

První zápas proti Slavii. Slavie byla pro nás papírově nejhratelnější soupeř a sami jsme cítili, že se nechceme jen tak na otočku ukázat v prvním koši, ale že i některý týmy můžem pěkně potrápit. Se Slavií jsme se párkrát v sezóně potkali, ale zatím se nám jí nedařilo skolit. V zápase jsme museli udělat pár změn, jak v lajnách, tak i v rozestavení ve středním pásmu. Myslím, že to byl klíčový faktor. Slavii jsme tím trochu zaskočili. Trpělivě jsme vyčkávali na chybu soupeře a z rychlých přečíslení jsme dali pár gólů. Zápas jsme zvládli 4:2.

Druhý Zápas proti Gorilám. Po první výhře nám jeden z aspirantů na postup na MČR ukázal, jak se v prvním koši hraje. Výsledek byl 7:0. Škoda dvou vyloučení, které soupeř potrestal v přesilovce. Cenné zkušenosti do dalších zápasů.

Třetí zápas proti FBC Plzeň. Dalšího aspiranta hrajícího o MČR jsme trochu zaskočili, když jsme otevřeli skóre utkání. Soupeř v zápětí vyrovnal a otočil. V tomhle zápase jsme dostali trochu zbytečné góly po nedůrazu v brankovišti a jeden zbytečný gól v naší rozehrávce. Ale jak jsem psal v zápase předtím, pro nás jsou to skvělý zkušenosti.

Čtvrtý a poslední zápas dne nás čekali Karlovy Vary. Opět jeden z aspirantů na MČR. Za mě tohle bylo nejlepší utkání z těch posledních 3. Vary sice dominovali na míčku, ale přišlo mi, že tady jsme brejky zvládali, nejlépe, škoda břevna a pár úniků. Tady jsme si nějaký gól zasloužili dát. Zápas jsme prohráli 4:0.

Celkový souhrn. Zvládli jsme momentálně to co jsme měli zvládnout a připsali jsme si první výhru v prvním koši. To mi udělalo radost. Obrovský rozdíl je v kvalitě hry, to je jasný, ale hlavně v tom a to myslím překvapilo i kluky, jak jsou všechny ty zápasy na 120%. Tady když si chceš jednou na hřišti vydechnout hned dostaneš gól.  Vždycky jsme byli zvyklí na 1-2 těžký zápasy v daném dni a další dva jsme nějak uklepali, ale tady jsou 4 a tady se ukazuje i nějaká fyzická vyspělost všech týmů.  Tohle je, ale cesta která nás zase trochu může šoupnout výš. Jsem rád, že jsme si to mezi elitou ve starších žácích zkusili a minimálně odehrajeme ještě jeden turnaj.

Teď to budem muset na tréninkách pořádně nakopnout, ať se tady ukážeme víckrát za sezónu.✌

Starší žákyně - Radek Mašát

Desáté kolo středočeské ligy starších žákyň jsme odehráli ve druhém vykonnostním koši. Celý turnaj byl zejména pro služebně nejmladší hráčky velikou prověřenou jejich posunu v této první sezóně. Nastoupili jsme v omezené sestavě a všechny holky na hřišti musely odevzdat maximum. V úvodním utkání proti TJ Sokol Královské Vinohrady jsme inkasovali hned z první střely těsně po uplynutí minuty hrací doby. Za necelou půlminutu jsme ale dokázali odpovědět, skóre vyrovnali a následně otočili. Zápas jsme vyhráli 4:2. Z holek vyzařovala chuť po vítězství, to bychom si měli pamatovat. 

Druhý zápas proti FATPIPE Tigers Start Kunratice, znovu minuta hry, znovu první střela a prohráváme. Tentokrát nás ale soupeř po většinu hrací doby zamyká před vlastní branku. Naše kombinace nevede k finální střele a zaslouženě prohraváme 0:7. Poslední utkání dne dokazuje, že se stále pohybujeme na pomezí druhého a třetího koše. S týmem Prague Tigers Nehvizdy začínáme jako vždy brankou v naši síti, tentokrát ve 22 sekundě zápasu. Ve třetí minutě vyrovnáváme, herně by to šlo, ale odcházíme kondičně. Přichází prohra 1:7, šance především z brejků bohužel nevychází. Hrát výš a lépe = 3x týdně trénink a ještě doma florbalka a jít si zaběhat...tak nějak jsme si to říkali před touto sezónou...

Holkám i tak patří obrovské poděkování za bojovný výkon, za překonání bolesti a dohrání celého turnaje. Děkujeme také našim fandům, protože si nedali pokoj, a buben zněl až do úplného konce :-).