Starší žáci byli tentokrát v prvním koši neúspěšní, žákyně pořádaly v Plzni

Další nabitý víkend je za námi, do akce šli hned 4x naše družstva. Shrnutí trenérů najdete níže.

Starší žáci - Tomáš Joachimsthaler

V neděli 24.3. se odehrálo 11. kolo ligy starších žáků. Jelikož se povedlo udržet první koš, věděli jsme, že nás opět nečeká nic lehkého. První zápas proti asi "nejhratelnějšímu" soupeři z Chebu nezačal vůbec dobře. Po minutě hry jsme bohužel prohrávali 2:0. Soupeři jsme nabízeli velké množství gólových situací a soupeř je kvalitně trestal. Zápas skončil vysoko 9:0.

Po zápase v šatně řekli, že takhle to nepůjde a musíme změnit většinu věcí. Druhý zápas proti Fbc Plzeň jsme se soupeřem drželi krok. V půlce zápasu byl stav 2:1 pro soupeře. V druhé polovině jsme měli několik šancí zápas srovnat. Bohužel soupeř odskočil a pak přidal další branku. Zápas jsme prohráli 4:1, ale hodnotil bych ho jako náš nejlepší zápas dne.

Třetí zápas proti týmu Florbal Vary nám soupeř odskočil v první polovině o dvě branky a brzy po začátku druhé přidal další gól. My na to bohužel žádnou vstřelenou brankou nereagovali a proto jsme připsali další prohru.

Poslední zápas proti aspirantovi na účast na Mčr Plzeňským Gorilám jsme se od začátku nebáli hrát z čehož jsem měl radost a chtěl bych za to hráče pochválit. Bohužel druhou polovinu Gorily zapli jiný mód a my se vůbec nechytali. I přes oslabenou sestavu všichni hráči bojovali od začátku až do konce. My si z toho teď musíme vzít detaily na kterých musíme dál pracovat. Děkuji hráčům a hráčkám za turnaj, rodičům za podporu. Budeme lepší!

Starší žákyně - Radek Mašát

Domácí a současně předposlední kolo soutěže starších žákyň jsme odehráli v Plzni na Lokomotivě.
Bohužel nám poprvé s sezóně chyběla Terezka Petrželková na postu gólmanky. To ovšem nebylo jediné oslabení týmu, ale snažili jsme se s tím nějak vyrovnat. Nově se hřišti představila Terezka Čubanová, která se vůbec neztratila a dvakrát v turnaji dokázala skórovat.
První utkání proti Rudná Panthers Praha White začalo slibně. Od druhé minuty jsme vedli, ale pak jsme začali prohrávat souboje, ztráceli míčky, hráli jsme ustrašeně. Poločas 1:3 a konečný stav 1:5 je toho důkazem. Barča v brance se snažila, ale na střely po chybách z pole bylo těžké reagovat.

Druhý zápas s týmem Kanonýři Kladno skončil 5:2 v náš prospěch. Vedli jsme dokonce 5:0, ale v poslední minutě jsme ztratili koncentraci a také chuť hrát na útočné polovině. Do branky si tentokrát zaklekla Péťa Mašátová.

Ve třetím utkání proti FBC Žraloci Příbram jsme sestavu neměnili. V poločase bylo skóre 1:1, zápas byl vyrovnaný, ale nakonec jsme prohráli 1:3. Mrzuté je, že se z bolavého kotníku Terezky Jindřichové vyklubala zlomenina v kloubu. Přejeme všichni, aby se noha dobře zahojila.

Holky hrající první sezónu měly na svých bedrech mnohem více odpovědnosti, ale snažily se. Jsou o tři roky mladší, nemají to jednoduché. Sebedůvěra hráče ovšem vyroste s jistotou vedení míčku, s přesností a kvalitou rozehrávky. To se brzy dostaví, když bude florbalka v ruce denně.

Veliké díky patří pořadatelskému stolku, především Vláďovi u časomíry, Adélce za zápis, Tomášovi za pomoc na střídačce, gólmankam za odvahu a zlomené nehty, fanouškům za fandění, pomoc s přípravou a úklidem hřiště.

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ - SKUPINA 3

Elévové - Pavla Marková

V sobotu se odehrálo 29. kolo ligy elevů ve Vejprnicích. Odehráli jsme pět zápasů s bilancí tři výhry, jedna remíza a jedna prohra. Směrem dopředu se nám dařilo dobře, do obrany už to bylo horší. Elévové bojovali od začátku až do konce s podporou několika přípravkářů. Výkon hodnotím pozitivně. Velké díky patří rodičům za podporu a hráčům za předvedený výkon. Byl to poslední turnaj elévů v letošní sezóně, který jsme si všichni moc užili!.
Současně děkujeme Páje Markové za rychlý záskok coby trenéra elévů a odřízení turnaje.

Mladší žáci - Martin Klán

V sobotu jsme odehráli další kolo přeboru mladších žáků na 25 ZŠ v Plzni. Od minulého turnaje byl patrný posun ve hře na míčku. Lépe jsme o této činnosti přemýšleli. Famózní zápasy byly primárně proti týmům z FBŠ Slavie Plzeň kde se proti sobě střetli i oba kotle fanoušků a na hale byla ta správná atmosféra. Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za FANTASTICKOU PODPORU. Těšíme se na další turnaj.