9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
87_20230515_223552.jpg

Společné shrnutí sezóny dorostenců a starších žáků

Konec sezóny se nevyhnul ani našim dorostencům a starším žákům. Letošní herní sezónu shrne hlavní trenér Martin Klán, ten letos v Klatovech dal dohromady historicky nejširší trenérský tým pro obě tyto kategorie.

Starší žáci a dorostenci: Martin Klán

Když jsem v loňském roce přemýšlel o nabídce z FbC Plzeň vzít místní juniory, věděl jsem, že budu muset k sobě/ za sebe sehnat náhradu do Klatov, na kterou se budu moci spolehnout a se kterou budeme mít stejné vnímání.

Povedlo se mi do Klatov přivést Jirku Veselého a Adama Haška, společně s Tomášem Joachimsthalerem vytvořili skvělé trio, které bylo samostatně fungující jednotkou, já jsem se tak mohl plně soustředit na plzeňský florbal a být pro kluky spíše oporou (ze začátku hlavně organizační).

Starší Žáci:

Celkovou sezónu mohu zhodnotit jedině kladně, především u starších žáků se udělal nesmírný posun ve všech stupních vývoje, ať už se jednalo o začínající hráče, tak naše "pokročilé" kluky, kteří se posunuli především ve vnímání hry jako takové a ve spolupráci s ostatními členy týmu.

Především se nám dařila práce v útočném pásmu v pohybu s míčkem i bez míčku, lehce vázla rozehra a do příští sezóny budeme muset začít pracovat na obranné části hry. Tým se v sezóně zastabilizoval, kluci si vytvořili dobrou partu a těšíme se na další práci v následující sezóně.

Dorost:

U dorostenců to v průběhu sezóny bylo náročné primárně z důvodu nízkého počtu hráčů. S aktivními kluky jsme pracovali spíše individuálně pro příklad střídavéhostování Ondřeje Dulky do plzeňských goril, kde vyzkoušel prvoligový dorostenecký florbal. Jsem rád, že se sezóna zvládla odjet i relativně v nízkém počtu a děkuji klukům za trpělivost a výdrž. Některým je teď odměnou mužská příprava na další sezónu.

Na závěr bych chtěl primárně poděkovat rodičům za jejich spolupráci a občasnou trpělivost a realizačnímu týmu, jak s přehledem svoji první "samostatnou sezónu" zvládli a těším se s nimi na další spolupráci, kde navážeme na letošní progres.

Bohužel po vzájemné dohodě nebude pokračovat v trenérském týmu Adam Hašek, v příští sezóně bude tak u kategorií starších žáků a dorostenců pokračovat Jirka s Tomášem, plus je plnohodnotně doplním já. Otázkou je stále účast Klatov v mužské Divizní soutěži, která by mohla moji aktivitu u těchto kategorií omezit. O tom Vás budeme jistě již brzo informovat.

Váš Tým Florbal Klatovy