Shrnutí víkendových utkání

Září je za námi, bylo zakončeno víkendem plným utkání. Hned čtyři naše kategorie hrály! Doma se představil nově složený rezervní tým mužů a elévové na CMSce. Staršá žáci hráli v Plzni na Area D a Muži A se utkali s favoritem Divize B. Shrnutí trenérů najdete níže.

Elévové - Klárka Malá

V neděli jsme sehráli první kolo elevů na domácí půdě haly CMS. I přes to, že to bylo na domácí půdě a přišlo se podívat spousty rodičů, moc jsme nepřekvapili. První zápas jsme bohužel spíše ještě spali. Další zápasy už jsme se rozkoukali, ale stále sledujeme více dění okolo, než samotnou hru. Hodně nás trápí obranná část a nehlídaní si svých protihráčů. Tuto příležitost oponenti využili a my tak ztráceli v mnoha soubojích. Nutno podotknout, že máme nové tváře v týmu a bude nutné se ještě více sehrát.

Jedná se pouze o začátek soutěže a sezóny. I přesto jsme si celý turnaj moc užili. Líbilo se mi, že se děti na střídačce podporovali. Děkuji rodičům za podporu a pořadatelům za péči. Příště budeme lepší.

Starší žáci - Jiří Veselý

V neděli jsme vyjeli do Plzně na 2. kolo 2. koše starších žáků.

První zápas nás čekal tým FBC Rokycany. Remíza 3:3 byla pro nás zklamáním. První půli jsme měli celkem pod kontrolou, vytvářeli si mnoho brankových příležitostí a po zásluze jsme vedli 3:1. Bohužel druhou polovinu jsme hráli úplný opak. Začali jsme se soupeřem hrát nahoru dolů, jako bychom jsme hráli tenis. Přitom jsme mohli jednoduše hrát na balónu, donutit soupeře vytáhnout pres a chodit do rychlých přečíslení. Nevadí. Stále je dost času a na takové detaily si budeme dávat v dalších zápasech pozor.

Druhý zápas proti spojenému týmu Goril a Tlučné. Celý zápas se nesl v duchu prvního zápasu druhé půle. Mnoho brejkových situací, ztrát ve středním pásmu, soubojů, stejný pro oba celky. Nakonec vydřené vítězství 2:1.

Třetí zápas proti Chebu, zároveň si troufnu říct nejtěžší zápas dne. Po dvou zbytečně dramatických utkáních, jsme si s klukama sedli a trochu pozměnili styl naší hry. S Chebem bohužel prohráváme 1:0. Zlepšení v defenzivní části bylo vidět na 100%, škoda nepřesností a netrpělivosti v zakončení.

Poslední čtvrtý zápas jsme odehráli proti týmu FB Hurrican Karlovy Vary WHITE. Jsem rád, že jsme daleko lépe plnily pokyny v rozestavení na hrací ploše a v rozehrávce. Dobře jsme se tlačili do brány, správně napadali soupeře a vyhrávali souboje na naší polovině. Zápas jsme zaslouženě vyhráli 4:1.

Vyzdvihnul bych jednoho hráče a tím je gólman Jarda Staněk, který za 4 zápasy pustil za svá záda pouze 6 branek, což na florbalové poměry je krásný počin, příště mu pomůžeme k nějaké té nule. Celkově nakonec turnaj hodnotíme s Jochmim (druhý trenér, který má tak dlouhý příjmení, které ani nedokážu napsat bez chyb) kladně! (Pro naše fanoušky > jedná se o Tomáše Joachimsthalera)

První 2 utkání nebyli úplně podle našich představ, následné 2 utkání ukázali zlepšení ve všech herních činnostech. Dále se mi líbí zapracování nových členů do týmu, kteří mají chuť hrát a chtějí se každý den zlepšovat. To mi dělá opravdu radost.

Těšíme se na další špílec doma na Čapkovce!!!!

Muži B - Jan Polomis

V sobotu dopoledne se sešla početná skupina hráčů tvořící rezervu našeho mužského týmu. V příjemné atmosféře jsme odehráli dvě utkání, kde jsme si zahráli proti juniorskému týmu Domažlic a proti týmu Forsee. Oba zápasy se nesly v přátelském duchu a pohodovém tempu. Cílem bylo si zápasy užít a v klidu si zahrát. To se myslím splnilo, navíc jsme získali jednu výhru a jednu remízu. Děkuji všem zúčastněným a hlavně Štěpánu Hajnovi za famózní textoví komentář, který v Plzeňsko-Karlovarské lize nemá obdoby.

Odkaz na textový komentář (Forsee)

Odkaz na textový komentář (Domažlice)

Muži A

Muži bohužel pokračují na bezbodové šnůře a připisují si další prohru. V duelu s favoritem celé divize FBC Draci Říčany vydrželi naši muži hrát pouze dvacet minut. Bohužel opakující se scénář předešlích utkání. Postupem času se přestává tým koncentrovat, příchází zbytečná vyloučení a soupeř trestá každé zaváhání. Výsledek 8:16 mluví sám za sebe. Menším pozitivem, je alespoň bodový přínos několika hráčů. David Jánský a Patrik Hrubý zaznamenali v zápase hattrick a Martin Benda získal tři asistence.