9_1634384723.png
82_20230402_132245.jpg

Shrnutí sezóny mužů

Muži mají za sebou letošní sezónu v regionální lize mužů. Nová soutěž, noví soupeři a jiný styl hry.

"Nová soutěž, noví soupeři a jiný styl hry." (Tomáš Joachimsthaler, Jaroslav Jiřík)

Díky postupu z Karlovarské a Plzeňské ligy mužů, jsme sezónu 2022/23 odehráli v Regionální lize Karlovarského a Plzeňského regionu. Nově nás čekalo měření sil s týmy jako je Sokol Koterov, exdivizní Jiskra Domažlice a rezervy Goril Plzeň a Fbc Plzeň. Dalšími soupeři byli Hurrican Karlov Vary B U23 a TJ Tlučná, s těmito týmy jsme se setkávali již v předešlém ročníku.

Cíl byl od začátku sezóny jasný a to poprat se o ty nejvyšší příčky a pokusit se o postup do celostátní divizňí soutěže. První polovina sezóny se nám velice vydařila dokonce jsme se ocitli na prvním místě tabulky, bohužel po Vánocích jsme nedokázali navázat na předešlé kvalitní výkony a přišel propad i v tabulce. Nakonec díky vydařenému závěru a vyrovnanosti celé soutěže, kde každý tým mohl porazit kohokoli, jsme se umístili na fantastickém druhém místě tabulky, hned za zkušenými borci z T.J. Sokol Koterov.

Chtěl bych pochválit celý tým za každý zápas, Každé utkání jsme hráli na tři pětice a každý člen odvedl své maximum. Obzvlášť dva junioři. Adam Žežula, který se stal nejlepším střelcem soutěže s 28 vstřelenými brankami Lukáš Joachimsthaler, který se stal nejlepším nahrávačem soutěže s 22 asistencemi.

Bohužel jsme se před začátkem samotné sezóny a v průběhu nevyhnuli vážnějším zranění našich hráčů a tak přeji brzké uzdravení všem.

Sezónu hodnotíme s odstupem velice pozitivně. Postup z třetí pozice nejnižší ligy a skončit na druhém místě vyšší soutěže zní jako sen. Co se týče nadcházející sezóny... aktuálně nás čeká těžké rozhodování. Jako druhému týmu regionální ligy nám s největší pravděpodobností bude nabídnuto hrát divizní soutěž. Na nás je teď abychom zhodnotili všechna pro a proti.

Chceme mockrát poděkovat všem našim sponzorům a partnerům, kteří nás v průběhu sezóny podporují. Zní to jako prázná formulace, ovšem cenníme si podpory pro náš oddíl. Návštěva na domácí zápasy byla parádní a za celý tým děkujeme všem rodičům, přítelkyním, manželkám a všem skvělým lidem, kteří se podíleli na letošní sezóně.

Váš Tým Florbal Klatovy

Související odkazy