9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
22_20220117_185825.jpg

Shrnutí herního víkendu

Herní víkend je za námi, hned 4 kategorie bojovali o další body do tabulky. Shrnutí z pohledu jednotlivých trenérů najdete níže.

Junioři - Martin Klán

Po víkendu byli junioři 100%, přestože se sešli lehce v okleštěné sestavě, bez chybějícího kapitána a jednoho hráče ročníku 2002 v sestavě. Až ráno jsme se dozvěděli že odehrajeme pouze jeden zápas a to s týmem Florbal Sokolov. Důvod odkladu zápasu s Gorily Plzeň nechci více komentovat, ale myslím si, že týmy začaly situaci ohledně Covidu spíše zneužívat.
Zápas se Sokolovem byl od začátku ospalí a bez tempa. V sestavě kterou jsme odjeli jsem zázraky nečekal, ale kluci mohli předvést více. Podržel nás výborný David Vácha v bráně a 3 body jsme si spíše vymodlili, do dalšího kola budeme lepší!

Mladší žákyně - Radek Mašát

V neděli 16. 1. 2022 mladší žákyně odehrály další kolo své soutěže. V prvním střetnutí jsme se utkali s týmem Slavia Plzeň girls. V průběhu zápasu jsme promarnili několik vyložených šancí, což byla škoda. Přesto jsme zvítězili 7:5. Druhý zápas s Tlučnou byl v naší režii. Soupeřky byly mladší, ale byly šikovné. Skóre 12:1 vyznělo jednoznačně pro náš tým. V posledním utkání jsme narazili na druhý tým z tabulky Tachov. Byl to pěkný, bojovný zápas, oba týmy do něj daly mnoho úsilí. Brankář Tachova vychytal téměř vše, včetně jednoho nájezdu. Naše holky tentokrát neuspěly a prohrály 1:4. V klatovském dresu se také představila poprvé naše nová naděje Barbora Hasníková. Celkově se děvčatům turnaj na domácí půdě celkem vydařil, ale ještě je mnoho věcí, na kterých musíme pracovat. Všem moc děkuji!

Sestava: Tereza Petrželková - G, Lucie Chalupová, Eliška Šindelářová, Elena Šlaisová, Denisa Pittrová, Anežka Ticháčková, Petra Mašátová, Barbora Hasníková

Starší Žáci A - Tomáš Joachimsthaler

3zápasy, 3 výhry starší žáci A, kteří v sobotu vyrazili do Horšovského Týna. První zápas proti “Horšáku” vyhráli 13:6. Dominovali hlavně v první polovině, kterou vyhráli 7:0. Druhý zápas vyhráli poměrem 19:10 na Toužimí. Třetí zápas nás čekal proti našemu druhému týmu. Kluci ho odmakali a vyhráli. Pochvalu si zaslouží hlavně náš brankář Matyáš Zástěra, který nás celý turnaj neskutečně držel!

Starší Žáci B - Jiří Klouda

Tým složený z nováčků nebo z věkové mladších děti si nevedl vůbec špatně. Nečekal jsem žádný útočný florbal, naopak jsem si myslel, ze budeme celou dobu bránit a to se nedělo. Dostali jsme se do krásných šanci, nějaké góly vstřelili a to nejdůležitější je, že si to všech 7 hráčů užilo a už se těší na další zápasy.

Ženy - Jan Polomis

V sobotu 15.1.2022 vyrazily naše ženy do Františkových Lázní. Zde je čekal souboj s prvním týmem soutěže FBC ROKYCANY a nováčkem soutěže Florbal Sokolov. Děvčata již tradičně v nízkém počtu, bojovali s Rokycany velice urputně. Soupeř však hrál výborně a nepřipustil, aby ho náš tým překvapil. Po úvodním tlaku ze strany soupeře jsme měli mnoho střeleckých pokusů, které několikrát pozdravily brankovou konstrukci a následně také brankářku Rokycan. Zápas bohužel prohráváme těsně 3:2.

Druhé utkání nás čekal nováček z Rokycan. Soupeř bojoval celé utkání a chtěl využít početní převahy hráček. Naštěstí holky šetřily v kritických momentech energii a dokázali ji nalézt opět v momentě útoku. Díky tomu jsme dokázali soupeři v průběhu utkání postupně odskakovat a skončili jsme na konečném skóre 9:2. Odvážíme si další 3 body do tabulky a naražené stehno Klárky Malé. Děkuji holkám za další odmakané kolo!