FBC Štíři České Budějovice BKlatovy
6:21
ne 7. 1. 2024 @ SH České Budějovice, Divize, 16. kolo

První zápasy letošního roku jsou za námi

První zápasy tohoto roku jsou za námi, jak se nám dařilo? Shrnutí od Jirky Kloudy a Jirky Veselého najdete níže.

Elévové - Jiří Klouda

První turnaj elévů po vánoční pauze vyšel na výbornou. Ačkoliv nás trápí marodka, všechny děti zvládly turnaj s přehledem a dokonce ho vyhrály. Když “pomineme” 4 výhry ve čtyřech zápasech, muže nás hodně těšit hra, kterou jsme předvedli a kterou se děti prezentovaly. Svoji kreativitou, snahou, pílí s vším, co s tréninkem a zápasem souvisí tak byly potěšeny oči nejen trenérů, ale i rodičů v hledišti.

Muži - Jiří Klouda

Po kostrbatém začátku, kdy jsme dostali rychlý první gól, se nám zase “povedlo” jít dvakrát na trestnou lavici a inkasovali jsme tak další dva góly. Po ne úplně pohledné a ukázněné první třetině jsme si v šatně řekli každý své a k druhé části jsme přistoupili trochu jinak. Série po sobě jdoucích rychlých gólů, které jsme nastříleli, nás trochu uklidnila, což se nedá říct o soupeři, který vystřídal brankáře a začal tvořit nervózní hru, z čehož jsme my čerpali a soupeřovy chyby jsme trestali góly. Od 25. minuty jsme převzali kontrolu nad zápasem a celkem jsme za druhou třetinu soupeři nastříleli 12 branek. Do třetí třetiny jsme šli s jasným plánem, který se nám až na chvilkové výpadky, dařilo plnit. Celkový výsledek 21:6 v nás prospěch sice mluví jasně, my se ale nesmíme uspokojit dnešní kanonádou a do dalších zápasů přenést pozitiva a zlepšit to, co se nám dnes tolik nedařilo. Důležité jsou body do tabulky a posun na osmé místo.

Zajímavostí je, že na výhře se podílel každý hráč na soupisce. Celkem 11 hráčů na soupisce získalo minimálně jeden bod. Hattrick zaznamenali celkem tři hráči: Ondřej Sloup, a Lukáš Joachimsthaler posledním je junior Jan Hais, ten si k brankám připsal dokonce ještě 3 asistence.

Příští týden přijďte všichni na halu, čeká nás Jindřichův Hradec a boj o osmé místo tabulky!

Starší žáci - Jiří Veselý

První zápas proti Gorilám-Tlučná. Zaspaná první polovina zápasu, kterou jsme prohráli 0:3. Přišlo mi, že po Vánoční pauze jsme si mysleli, že to půjde samo a celkově po všech stránkách se nám ta polovina vůbec nepovedla. O pauze jsme si řekli pár detailů, na postupně jsme začali skóre otáčet. Chtěl bych pochválit kluky za koncovku zápasu, kdy za stavu 5:3 pro nás, měl soupeř přesilovku a poté šel i do šesti, naštěstí soupeř stačil jen snížit na konečných 5:4. Celkově to z naší strany nebyl dobrý zápas. Jasně, vyhrálo se, druhou polovinu jsme využili naše šance, ale nemůžeme spoléhat na to, že takhle zvládnem každý zápas.

Druhý zápas proti Slavii Plzeň. Všichni jsme věděli, že tohle by měl být nejtěžší zápas dne. Bohužel mi přijde, jak se řekne slovo Slavie, všichni kluci mají, až přehnaný respekt. První polovinu jsme prohráli 6:0. V druhé polovině přišlo lehké zlepšení, kdy jsme začali daleko líp držet rozestavení v obraně. Konečný výsledek nakonec 7:1 pro Slavii.

Třetí zápas proti FB Hurrican Karlovy Vary B. Takový náš klasický zápas s Vary. Vyrovnané utkání kde rozhoduje každá branka. Zápas skončil 4:4. První polovinu zvládli lépe Vary. Ta druhá se povedla více nám.

Poslední zápas dne proti Rokycanům. Jednoznačně náš nejlepší výkon, jak už do rozehrávky, hra v útočném pásmu, tak hlavně zlepšení ve středním pásmu, kde jsme odebírali míčky, tak kde jsme chtěli a tím jsme soupeře téměř vůbec nepustili do našeho obraného pásma. Konečný výsledek 7:1 pro nás.

Celkově hodnotím turnaj pozitivně. Náš výkon se zlepšoval zápas od zápasu. Dále musíme pracovat na hře v útočném pásmu a v rozehrávce. Klukům děkuju za odmakaný turnaj a na trénink teď musíme rozjet zase bomby!!! Těšíme se na další turnaj.