Související zápasy

Florbal Klatovy

První turnaje roku 2023 jsou minulostí

Starší žáci nakoukli do druhého koše, muži drží druhé místo v soutěži a oba týmy přípravky si užili turnaj v Plzni.

Starší záci - Tomáš Joachimsthaler

7.1. nás čekal první turnaj v novém roce. Vyrazili jsme do blízkých Domažlic, kde jsme se utkali s domácími Domažlicemi, Slávií Plzeň a hurikány z Karlových Varů.

První zápas proti Domažlicím nezačal vůbec dobře v první půlce jsme prohráli 3:0. Na začátku druhého půlky jsme dostali na 4:0 a vypadalo to, že ze zápasu bude debakl. Klukům pomohl první vstřelený gól a najednou to šlo. Začali jsme hrát hru, kterou hrát chceme. Zápas nakonec po dramatickém konci skončil těsně 4:3.

V dalším zápase proti Slavii se scénář opakoval pomalý rozjezd do zápasu znamenal výsledek první půlky 1:3 pro soupeře. Na začátku druhé půlky soupeř odskočí na 1:4 a my musíme znova dohánět. Což se nám celkem povedlo, ale když zápas srovnáme na 4:4 tak minutu před koncem dostaneme tři rychlé góly a zápas ztratíme 4:7.

Poslední zápas proti Karlovým Varům se klukům konečně povedla první půlka, která skončila 1:1 kdy Hynek Kollros proměnil svůj nájezd. Ale pak druhou půlku přijde totální výpadek, kdy nejsme schopni si přihrát natož balonek rozehrát. Prohráli jsme 1:10 a z vysoké prohry si kluci snad vezmou nějaké poučení. Nám trenérům to ukázalo věci na kterých musíme s klukama ještě dost zapracovat.

I přesto hodnotím naše představení v druhém koši nadmíru pozitivně!
Těšíme se na další tréninky a zápasy.

Muži - Tomáš Joachimsthaler

V neděli se náš tým mužů vydal do vzdálených Karlových Varů. V prvním zápase proti Fbc Plzeň B jsme byli v roli favorita. Hlavní bylo, že jsme zvládli vstup do zápasu a první třetinu vyhráli 2:0. Druhá třetina se trochu herně i výsledkově vyrovnala, ale ve třetí jsme ukázali týmovou sílu a zápas zvládli vyhrát poměřem 8:4.
V druhém zápase jsme narazili na rezervu Plzeňských Goril.
První zápas v sezóně s tímto týmem jsme prohráli a tak byla motivace jasná, vrátit jim to. Bohužel již po dvou minutách jsme prohrávali 1:0. Ale pak jsme konečně zapli a týmově nasázeli 6 branek v řadě. Zápas jsme zvládli stejně jako předešlý v poměru 8:4.
Chtěl bych pochválit hlavně oba gólmany jak Míšu Petelíka tak Marka Štaubra, kteří nás oba zápasy extrémně podrželi. Pochvalu si zaslouži i celý tým byl to z mého pohledu zatím nejlepší týmový výkon v sezóně, dařilo se nám plnit naše úkoly do puntíku a zaslouženě vezeme z Varů 6 cenných bodů.
Těšíme se na další kolo do Plzně, kde se utkáme s Domažlicemi o první místo v tabulce!

Přípravka - Jiří Klouda

Přípravka obecně organizačně (herně černí) - po delší době to vypadalo, že se sejdeme ve slušném počtu a zápasy odmakáme pořádně. Jiný názor na to měla marodka. Přes noc spoustu omluvenek, a tak červení v počtu 5+1 a černí dokonce 4+1 odjeli bojovat do maxima svých sil na plzeňskou halu u Borského parku.

Černí - k překvapeni mému i rodičů se k tomu v počtu 5 statečných postavilo čelem a týmovost, chuť porazit soupeře i v malém počtu a úžasný brankář Kryštof “způsobili”, že jsme odehráli 3 krásná utkání, plná emocí, naučených věcí z první poloviny sezóny a radosti. Ve všech třech zápasech jsme odešli jako vítězové, ačkoliv to v tomto případě nehraje takovou roli, jako herní zlepšení, soustředění se na zápas a uvědomění si, že zápasy se samy neodehrají. Černí mají velkou pochvalu.