9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
90_20230614_171226.jpg

Představení soupeřů našich mužů v Divizi B

Muži již znají soupeře pro nadcházející sezónu. V neděli 11.06. proběhl los celostátních soutěží v Brně. Bylo rozhodnuto o složení jednotlivých divizních skupin a plánovaných termínech utkání. Muži v Divizi B nastoupí proti týmům ze čtyř krajů.

Muži celkově odehrají v základní části 22 utkání. Hraje se formátem 11 utkání doma a 11 utkání na hale soupeře.

V plzeňském kraji nás čeká jeden z největších adeptů na postup do Národní ligy a to Plzeňské Gorily. Tým ze západočeské metropole složený ze zkušených hráčů bude mít stejně jako v předešlých letech nejvyšší cíle a bude optížné tento tým v sezóně zaskočit.

Mezi další tradiční učastníky Divize patří týmy jako Fbc Strakonice, FBC Spartak Kaplice, Florbal Jindřichův Hradec, FBC Štíři Č. Budějovice B nebo Centropen Dačice.

Strakonice jsou již stálicí a veterány divizní soutěže. Tým má pověst velice nepříjemného soupeře a pravidelně obírá o body i ty nejlepší týmy v lize. Atmosféra na hřišti ve Strakonicích je pověstná a podpora domácí publika je znatelná.

Kaplice se po ročním nahlédnutí do regionální ligy vrací zpět do Divize. V letošní sezóně dominovali v regionální lize a zvítězil i v nástavbové části, kde si vybojoval opětovně postup do celostátní soutěže.

Jindřichův Hradec patří stejně jako Strakonice nebo Gorily Plzeň mezi legionáře Divizní soutěže. Zkušený tým, který se pravidelně pohybuje v horní části tabulky.

Novým účastníkem Divize B se stává další z favoritů na postup do vyšší soutěže FBC Kutná Hora. Ti v loňské sezóně skončili v Divizi C na druhém místě. V play-off postoupili do druhého kola, kde nestačili pouze na Zlín. Tento tým se netají ambicí postoupit do vyšší soutěže a bude se tak jednat o dalšího velice silného soupeře.

Dalším neznámým týmem jsou FBC Draci Říčany. Tým postoupil z prvního místa z regionální ligy mužů středočeského kraje. Jedná se o velice kvalitní soutěž, kde nastupují zejména rezervy extraligových družstev případně U23 týmy. Jejich bilance 23 výher a jedné porážky mluví sama za sebe.

Dalším týmem je SK Meťák České Budějovice. S tímto týmem se naši muži utkali v Poháru Českého florbalu v roce 2021 a dokázali je porazit vysoko 15:4. Tým ovšem omladil a stejně jako naši muži postupují z regionální ligy zaslouženě. Dají se tak očekávat vyrovnané utkání.

Dále naše muže čeká skupina rezervních týmů. Na jihu Čech nás čeká tým FBC Štíři České Budějovice B, v Praze TJ Sokol Královské Vinohrady B a Panthers Praha B.

Muži zahájí letošní sezónu v Kutné Hoře v termínu 9. - 10. září. První domácí utkání nás čeká třetí týden v září proti SK Meťák České Budějovice.

Po základní části následuje play up, které má v příští sezóně jinou podobu. Do play up nově postupuje 5 týmů a 2 nejlepší na šesté pozici ze všech divizí. Play up mohou hrát pouze týmy, které splňují podmínky hrát vyšší soutěž, v naší divizi půjde tedy o raritu a bude moci postoupit až osmý tým.
Play up bude  tříkolové, vítěz divize postupuje automaticky do druhého kola. Všechna kola se hrají na tři vítězná utkání a celkový vítěz postupuje přímo do národní ligy. Poražené týmy následně čeká možnost postupu srkze baráž.

Váš tým Florbal Klatovy