Související zápasy

Florbal Klatovy
9_1634384723.png
61_20221031_132255.jpg

Poslední říjnový víkend a dvě kategorie na turnaji

Poslední říjnový víkend se nesl ve znamení turnaje starších žáků a elévů.

Komentáře k jednotlivým turnajům našich kategorií prostřednictvím našich trenérů najdete níže.

Starší žáci - Tomáš Joachimsthaler

V sobotu naše skupina starších žáků vyrazila směr Plzeň. První zápas proti Gorilám z Plzně/Tlučné se nesl v super tempu šance měli oba týmy. Nehraje se ovšem na šance, ale na góly a tak jsme soupeře porazili 7:0. Pochvalu si určitě zaslouží gólman Matyáš Zástěra, který zavřel svoji branku a nedovolil soupeři skórovat. Hattrick zaznamenal Hynek Kollros.


Druhý zápas proti SK INTEROBAL PLZEŇ byl pro nás spíše takový z povinnosti. Soupeře jsme vůbec k ničemu nepustili a vyhráli vysokým rozdílem 13:0. Pochvalu si zaslouží i druhý golman Vojta Zach, ten nedopustil překvapení a také udržel nulu.

Bohužel třetí zápas přišla studená sprcha a my si mysleli, že to půjde samo jako předtím. Od začátku jsme to nebyli my. Soupeř nás nachytal na švestkách. Zápas jsme bohužel prohráli, ale ukázal nám věci na kterých musíme dále pracovat a zlepšit je.

Chtěl bych všem poděkovat za super turnaj jak hráčům tak rodičům, kteří přijeli v hojném počtu a vytvořili klukům super atmosféru. Těšíme se na příští turnaj!

Elévové - Jiří Klouda

Nedělní "řádění" elévů v Rokycanech mělo obě strany - pozitivní i negativní. Tím pozitivním bylo, že když se dokážeme maximálně koncentrovat na zápas a na vše, co s ním souvisí, můžeme vyhrát jakýkoliv zápas. Opačně to bohužel platí dvojnásob. 

První dva zápasy byly co do pohybu a rychlosti provedení špatné. Soupeř dělal vše rychleji - od zpracování míčku, až po osobní souboje - a my působili dojmem, že nás někdo pustil ze záznamu a všude jsme byli pozdě, každé zpracování či odehrání míčku nám dlouho trvalo. Do třetího zápasu jsme šli s tím, že soupeře rozneseme na kopytech. S trochou fantazie tomu tak bylo. Nejde o góly, ale o to, že jsme nastoupili do zápasu jako úplně jiný tým. Tým, co chce vyhrát a podřídí tomu vše na hřišti. V podobném duchu se nesl i čtvrtý zápas proti Rokycanům. Poslední zápas s Horažďovicemi jsme se ale vrátili do kolejí z prvního zápasu dne a než jsme se stihli rozkoukat, soupeř vedl 5:0. Souhrn zápasu je jednoduchý - 12 minut jsme odchodili, pak se nám v posledních 3 minutách podaří téměř vyrovnat a když prohráváme o gól, přestaneme opět hrát a Horažďovice zaslouženě vstřelily šestý gól. O to víc nás může mrzet, že jsme mohli být jediní, kteří jinak vítěze celého dne, mohli porazit.

Ponaučení je jasné - změnit přístup k tréninkům z naší strany, ze strany trenérů a postarat se o to, aby děti byly zvyklé dělat vše v rychlosti a ve "spěchu", ne mít na vše dva dny času a druhé ponaučení je, že musíme začít pracovat na fyzické a pohybové zdatnosti, argument pěti zápasů je výmluva, všechny týmy mají stejné podmínky. 

Hodnocení je trochu tvrdší, ale s pozitivem na rtech musím konstatovat, že zlepšení je vidět každým turnajem, co ale chybí je koncentrace a z toho vše vyplývající.

Rodičům děkuji za podporu, od příštích turnajů nás bude doprovázet týmový buben a transparent, který k lepším výkonům a k motivaci dětí také pomůže.

Přejeme úspěšný vstup do nového týdne a užívejte poslední říjnový den!

Váš Tým Florbal Klatovy