9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
108_20230914_203448.jpg

Poslední posila, tentokrát brankář!

S odstupem, ale přeci... Jak jste si mohli všimnout v brankovišti se nám ukázala známá tvář. Do Klatov se totiž vrací další klatovský odchovanec Michal Schödlbauer. Rozhovor s Michalem najdete níže!


Ahoj Šéďo, vítej doma!

1.  Prozraď nám, co stálo za tím, že jsi zpátky v Klatovech?

Ahoj všichni fanoušci Klatov! Po delší pauze, co jsem si dal mi začal florbal chybět a tréninky v Plzni pro mě byly z časového hlediska nereálné. Řekl jsem si, že by bylo super, kdybych se do Klatov vrátil a byl zde s partou, která tu byla od počátku skvělá. (Jeden z důvodů byla i nově složená pořadatelská služba, která nakonec bohužel nevyšla).

2. Působil jsi v Klatovech dříve, převážně jsi významně pomohl v 1. lize dorostenců, kde jsi byl nedílnou součástí úspěšného tažení až do play – off. Kam pak vedli tvé kroky?

Roky v Klatovech byly skvělé, strašně nás to stmelilo. Jak jsem již říkal, jsem velmi rád, že se do téhle party vracím. Po sezóně jsem se přesunul do FBŠ Slavia Plzeň, kde jsem působil doteď, dalo mi to obrovskou porci nových zkušeností, podíval jsem se do 1. ligy juniorů, i do národky a poznal spoustu nových kamarádů. 

3. Jaká je tvoje aktuální role v týmu, s čím do Klatov přicházíš? 

Rád bych předal, co nejvíce zkušeností z rychlejšího florbalu, primárně do obrany a pomohl klukům s patřičným klidem na hřišti. Dalším primárním cílem bude určitě obdržet co nejméně gólů v divizní soutěži.

4. Na co se v sezóně nejvíce těšíš?

Převážně na spoustu fanoušků (fanynek - poznámka "Šédi") a úžasnou atmosféru, která se ukázala už na pohárovém zápase proti Milevsku.

5. Jak vlastně vznikla tvá přezdívka?Jelikož nikdo ti neřekne jinak než Šéďa.

Vlastně ani nevím, už ji mám strašně dlouho. Možná je to tím, že moje příjmení je obtížné vyslovit (co terpve napsat). Vzpomínám si na turnaj v Olomouci, kde s námi byl Martin Klán a zadal na line up všechny německá příjmení, které jsme v daný moment měli na soupisce a hlasatel se z toho mohl zbláznit :D.

Takže možná proto, i z praktického hlediska.

Šéďo děkujeme za rozhovor a těšíme se na další tvé zákroky v našem týmu.