Pohár Českého florbalu a klatovské trápení

Klatovy letos opět byli součástí Poháru Českého florbalu. Tentokrát jsme vyrazili do Kladna.

Klatovské áčko odehrálo o víkendu 20-21. 8. první kolo poháru. V netradičnám počtu deseti hráčů nastoupili v sobotu k prvnímu utkání proti Blue Horses Stochov. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný. Se soupeřem jsme zvádli držet krok dvě třetiny, ve třetí třetině jsme však neudrželi koncentraci a obdrželi 5 branek. Prohráváme bohužel vysoko 3:10. Následně nás čekalo utkání proti domácímu celku Florbal Kladno. Soupeř na nás vstoupil ve velkém stylu hned v 53 vteřině otevřel skéore utkání. První třetinu jsme přečkali, ale již jsme prohrávali 3:0. Nebylo již co ztratit a celý tým se namotivoval k tomu něco se zápasem udělat. Během druhé třetiny jsme nastoupili jako jiný tým a srovnali utkání na 3:3. Nástup do třetí třetiny byl jako ze sna a my dvěma zásahy odskočily na rozdíl dvou branek 5:3. Soupeř si vzal timeout a nastartoval dobývání našeho obranného pásma. Během 4 minut dokázat soupeř dokonat celkový obrat na 5:6 a za výkon na konci utkání si zaslouženě bere výhru. O soupeřovo tlaku mluví i počet střel v poměru 15:4 pro Kladno. První den končíme bez bodu, a se dvěmi porážkami.

Druhý den nás hned v úvodu čekal tým FBC DDM Kati Kadaň, soupeř byl značně nad naše herní možnosti. Soupeř byl celý zápas lepším týmem a my pouze snažili udržet číslo obdržených branek na co možná nejmenším čísle. Končíme utkání vysokou prohrou 15:2. Poslední utkání nastoupili muži proti SK ALIEN NATION. Soupeř pro nás více vyrovnaný, využil našeho ospalého začátku a hned v úvodní třetině odskočil na rozdíl 3 branek. Následně jsme využili našich silných druhých třetin a nastoupili na soupeře, toho jsme dostali pod tlak a nepřijemnou hrou jsme se dokázali dostat na rozdíl jediné branky, skóre utkání po druhé třetine 5:4 pro soupeře. Třetí třetina již byla vyrovnaná a jako na houpačce, soupeř byl ovšem efektivnější v zakončení a vstřelil další dvě branky. Prohráváme v posledním utkání 4:7.

Celkové výsledky poháru nejsou příznivé, ovšem v letošním roce jsme jeli skutečně v malém počtu a únava byla znatelná. Nezbývá, než se na sezónu sejít v lepším počtu a více se soustředit na slabé začátky utkání.