Související zápasy

Florbal Klatovy

Muži mají po sezóně a dorost si zastřílel

Muži nastoupili o minulém víkendu k posledním zápasům letošního roku a dorost si zastřílel v Area D!

Dorost - Martin Klán

O víkendu nás čekala cesta do Plzeňské Area D. Družstvo dorostenců nastoupilo ke dvěma utkáním. V prvním zápase proti Tachovu se postupně zvyšovalo naše nasazení do zápasu. Po první třetině jsme si ujasnili, jak soupeř hraje, a co rozhodně nesmíme dělat. Do zbytku zápasu jsme vyladili přechod do útočného pásma, rychlost na středu hřiště a byl z toho výsledek 10:0. (První nula pro brankáře M. Zástěru v dorostu, 2+0 si připsal starší žák Michal Strejc gratulujeme!)
Ve druhém zápase proti Gorilám z Tlučné nás sužovala neefektivita a kreativita v rozehrávce, často jsme nevěděli, co po sobě chceme a soupeři jsme nechávali laciné míčky.
Soupeř byl po většinu zápasu lepší, nestíhali jsme souboje 1:1 na středu hřiště a obecně chybělo více důrazu v útočném pásmu.
Nicméně se nám podařilo prakticky nemožné, ve druhé polovině 3 třetiny jsme soupeře zvládli dostat pod obrovský tlak a “ukopat” cennou remízu 4:4.
Jsem rád, že jsem po dlouhé době mohl s klukama odjet kompletní turnaj a těším se na další zápasy!

Muži - Jaroslav Jiřík

Muže čekal o víkendu nelehký úkol. V průběhu sezóny se Klatovský tým pohyboval v blízkosti postupové pozice do Divizní celostátní soutěže. Vlivem velice vyrovnané soutěže regionální ligy, ovšem druhé a páté místo dělilo pouhé 2 body. Což by v klasickém formátu soutěže nebyl problém, ovšem letošní ročník je jedinečným a nastala bizární situace. V letošním roce totiž sestupují z Divizních soutěží hned 3 družstva. FBC Rokycany, FBŠ SLAVIA Plzeň Greyhounds a Florbal Sokolov. Tyto tři týmy sestupují do regionální ligy, ovšem počet týmů v této lize je již na maximu. V rámci nastavení soutěže Českého florbalu tak musí sestupovat z regionální ligy tři týmy a vytvořit tak místo pro sestupující exdivizní týmy.

Klatovy tak do posledního kola bojovali jak o postup do vyšší celostátní soutěže tak o samotné udržení v regionu. Navíc muže čekali obtížné duely ve Štáhlavech proti Sokolu Koterov a proti rezervě Hurricanů z Karlových Varů.

První utkání nám bohužel utekla první třetina a již v závěru jsme prohrávali 1:3. Museli jsme udělat změnu v sestavě a stáhli hru na dvě formace. Hra se postupně zkvalitnila a my začali dotahovat náskok Koterova. Ve třetí třetiny jsme přidali další rychlostní stupeň a poprvé v zápase jsme vedli. Těsné vedení 5:4 jsme nakonec udrželi a bereme cenný skalp Sokolů z Koterova!

Ve druhém zápase jsme otevřeli ve Štáhlavech střelnici. Vary jsme zaskočili a již v 51s otevřel skóre zápasu Patrik Hrubý po nahrávce Lukáše Joachimsthalera. Zápas nám vycházel na jedničku, v závěru druhé třetiny jsme vedli již 1:8 a zápas se zdál být vyhraný. Soupeř ovšem nesložil zbraně a poslední zápas sezóny chtěl ještě zabojovat. Ve třetí třetině vlivem našeho vysokého brankového vedení jsme pustili tým soupeře zpět do hry a prohráli jsme třetí třetinu v poměru 4:2. Naštěstí jsme nedopustili senzaci a odcházíme z přestřelky vítězně 5:10.

Chci klukům moc poděkovat za celou sezónu, myslím, že jsme byli příjemným překvapením regionální ligy a ukázali, že do této soutěže určitě patříme. Končíme na fantastickém druhém místě! Region jsme uhájili a teď již nezbývá jen čekat zda-li nám bude nabídnuto hrát celostátní Divizní soutěž. Deatilnější shrnutí sezóny budeme sdílet v průběhu března.