Související zápasy

Florbal Klatovy

Muži, dorost, mladší žákyně a přípravka > ti všichni o víkendu hráli!

Víkend plný florbalu napříč všemi kategoriemi je za námi a my Vám přinášíme zhodnocení jednotlivých trenérů.

Přípravka - Jiří Klouda

První turnaj přípravky se v obecné rovině velmi vydařil. Dvě výhry ze tří utkání děti velice potěšily a namotivovaly. ze Po herní stránce jsme rozhodne nepůsobili jako de facto nově složený tým. Kluci nechali na hřišti úplně všechno, prali se o každý kousek hřiště a nasazeli soupeřům i spoustu gólů. V bráně se vystřídali hrdinové z řad hráčů, kteří se v roli brankáře vůbec neztratili. Celé září jsme se zaměřovali hlavně na to, aby se děti poznali a utvořili si kolektiv, ve kterém se nám všem společně bude tvořit sportovní stránka lépe. Měsíc je krátká doba, ale i přesto vidíme velký kus práce jak z hlediska sportovní stránky, tak z hlediska kolektivu. Jsme na začátku celého vývojového procesu, takže se těžko hodnotí první tři zápasy, ale rozhodně jdeme správným směrem. Směrem "musíš se tím bavit".

Všem dětem patří velké díky za snahu a plnění různých úkolů během zápasu. Rodičům mockrát děkuji za fantastickou atmosféru a podporu, která byla znát na hřišti i mimo něj!

Mladší žákyně - Radek Mašát

Mladší žákyně porovnaly v neděli sily v soutěži mladších žáků. Děvčata se seznamovala s hrou v pěti hráčích. Nekterá z nich pětkový florbal hrála úplně poprvé. První duel nám ukázal, že bude potřeba přepnout na vyšší rychlost. S Tachovem Red jsme prohráli 0:3, ale v zápase byla vidět z naší strany příkladná bojovnost. Druhý zápas s týmem FBC Plzeň skončil 2:2, kdy jsme ještě dvě minuty před koncem vedli, škoda. Poslední zápas následoval ihned po skončení předchozího klání a nám došly síly. S domácí Tlučnou jsme prohráli 6:3. Hra byla vyrovnaná, ale konec utkání patřil soupeři.

Holky si zaslouží poděkování, hrály statečně, bojovaly celý turnaj. Poděkování zaslouží také naši fanoušci za hlasité povzbuzování. Mockrát jim děkuji za podporu i ve vzdálené Tlučné.

Dorost - Jiří Veselý a Adam Hašek

Bohužel nám ze zdravotních důvodů vypadli někteří hráči + někteří vyměnili florbalový zápas za poslední fotbalový zápas v podzimní části?. Byli jsme tak nuceni vyrazit v počtu 7+1, z toho 2 hráči jeli na pětkový florbal úplně poprvé a snažili se hlavně sbírat první zkušenosti.

V prvním zápase nás čekal Florbal Sokolov, odvážím si říct asi nejofezivnější tým v lize dorostenců. Kluci asi v 5.minutě pochopili, že i když individuálně jsou troufnu si říct na lepší úrovni než Sokolov, uběhat takový zápas se soupeřem, který může “normálně” střídat, nebude žádný med. 1. Třetinu jsme byli strašně naivní, ztráceli zbytečně balóny v kličkách mezi 2-3 hráče, soupeř pak z brejku gólově trestal. Druhou třetinu nám postupně docházela energie, soupeř se dostával do čím dál tím většího tlaku a přidal další góly. Třetí třetinu jsme trochu uklidnili. Pokyn byl odehrát poslední část jako za stavu 0:0, zlepšení přišlo v defenzivní činnosti a dokonce jsme přidali gól. Utkání prohráváme vysoko 7:1.

Druhý zápas proti Akademikům z Chebu, určitě pro nás o dost hratelnější soupeř. Kluky jsme nabádali, že kvůli jejich počtu musí hrát, co nejvíc chytře, jednoduše a využít každý šance, která se naskytne. To přesně udělali. Daleko lepší zvládání situací 1 na 1, následné přečíslení i poctivé návraty do obrany. Utkání skončilo za stavu 4:4. Kdyby nám přálo trochu sportovní štěstí, nikdo by se nedivil, kdyby jsme vyhráli 6:4. Bohužel tak přivážíme do Klatov pouze jeden bod.

Celkově se však jednalo za skvěle odmakané zápasy. Skvělé nasazení, chuť hrát, v takovém malém počtu před klukama smekám klobouk. Těšíme se na další turnaj.

Muži - Jan Polomis

Muže čekala v sobotu úvodní dvě utkání v nové regionální lize. Nastoupili tak proti bývalým divizním Domažlicím a staronovému soupeři z Plzeňské a Karlovarské ligy mužů - Tlučné. Start prního utkání byl jako ze sna, v 5. minutě náš tým vedl již 3:0. Soupeř ovšem ukázal svoje kvality a během pouhé minuty dokázal snížit na 3:2. Zápas musel všechny zúčastněné bavit, protože měl plno soubojů i zajímavých kombinací. Oba týmy si nic nenechali líbit a hráli tvrdě. Během druhé třetiny jsme hned v úvodu opět odskočili na rozdíl dvou branek, ovšem do konce třetiny Domažlice opět snižili na rozdíl pouze jedné. Ve třetí třetině jsme ovšem prohráli rovnocený souboj a soupeř si odnáší první tři body za výhru 6:5. Zápas hodnotím kladně a těším se na další duely proti Domažlicím. Tým nechal na hřišti to nejlepší.

Druhé utkání nás čekal tým Tlučné. Soupeř, kterého jsme potkávali pravidelně v nižší soutěži. Tlučná patří k nepříjemným soupeřům, mají v týmu dostatek zkušených borců a pravidelně nám to na hřišti dokazovali. V sobotním duelu tomu nebylo jinak, protože už na konci první třetiny jsme prohrávali 3:1. Tím ovšem soupeřův příděl branek skončil a ke slovu se hlásili pouze naši střelci. Během druhé třetiny jsme stáhli hru na dvě formace, všichni se dostali do lepšího herního tempa a dokazovali to zlepšenou hrou. Do konce druhé třetiny jsme přidali dvě branky a srovnali utkání. Ve třetí třetině jsme přidali další rychlostní stupeň a dokázali vstřelit další tři branky, díky kterým si odvážíme cenné 3 body domů do Klatov.

Turnaj hodnotím kladně, děkuji klukům za nasazení a hlavně za to, že ani v jednom zápase jsme neztratili hlavu a hráli si to své. Těším se na další turnaj v Plzni již 22.10. Zdravím Michala Petelíka a Kubu Kučeru a přeju jim brzké uzdravení!