Muži doma trápili soupeře z Národní ligy

Naše Áčko se v neděli v rámci druhého kola Poháru Českého florbalu utkalo s favorizovaným Milevskem. V roli davida Klatovy měli vzdorovat síle goliáše. Bylo tomu ovšem skutečně tak? Shrnutí trenérem najdete níže.

Zápas byl od začátku ve velmi vysokém tempu, nemohli jsme se do něj dostat především hlavou, na klucích byla vidět velká nervozita, která se nicméně očekávala. Do druhé třetiny jsme šli za stavu 1:4 s jediným cílem, dostat se psychicky do zápasu. I díky úžasným fanouškům na hale, kteří nás hnali dopředu a udělali nám úžasnou atmosféru se nám dařilo postupně navyšovat kvalitu svého herního stylu a druhou třetinu jednoznačně vyhráli a do šatny šli za stavu 6:6.

(fotografie - Jindřich Schovanec)

Ve třetí třetině jsme se pomalu začínali potýkat s únavou, soupeř využíval našich chyb na středu hřiště v obranném pásmu a opět nám odskočil, což již bylo nad naše síly a zápas jsme tak prohráli 8:10.

I tak musím říct, že byl výsledek spíše překvapením, ze zápasu odcházíme se vztyčenou hlavou, klukům patří obrovská pochvala, jak zvládli hrát vyrovnanou partii s týmem z o úroveň vyšší ligy. Zároveň jsme byli schopni odehrát většinu zápasu na dvě lajny z čehož jsem měl, když jsem to stahoval, strach, aby to kluci fyzicky zvládli. V týmu je vidím obrovskou sílu, vše si to pomalu začíná sedat, buduje se na střídačce skvělá parta, která toho má spoustu před sebou a již nyní se těším na sezónu.

Zápas nám dal především mnoho nových zkušeností a poznatků, které si určitě přeneseme do ligy, které již začíná za 14 dnů, 9.9. od 15:00 doma na Čapkovce proti Strakonicím.

Tímto Vás chci všechny pozvat a znovu požádat o vytvoření takto fantastické podpory jako tomu bylo v duelu proti Milevsku. Osobně jsem takto fantastickou podporu z tribuny nikdy nezažil a doteď mám při vzpomínce husí kůži.