9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
86_20230515_212247.jpg

Mladší žákyně a shrnutí jejich sezóny

Sezóna je za námi a tak tu máme tradiční shrnutí sezóny. Jejich letošní představení v lize mladších žáků představí jejich trenér Radek Mašát.

Mladší žákyně - Radek Mašát

Mladší žákyně odehrály tuto sezónu mezi ostatními sedmi týmy našeho kraje, ve kterých převážně proti nám nastupovala chlapecká družstva. Výjimkou byl snad jen jeden tým, kde několik děvčat bylo. V systému hry 5+1 se naše hráčky seznamovaly se vším, co se k tomu váže. Mimo tvorby týmu a vzájemné spolupráce byla hlavním cílem sezóny orientace na hřišti na daných postech, práce na větším prostoru a souhra jako taková. 

Výsledky byly dosti kolísavé, což souvisí s věkem a udržením koncentrace. Dařilo se především plnění individuálních úkolů ve hře, více bych si představoval v souhře, a to zejména v útočné fázi. Vše ale začíná na tréninku. V tomto ohledu si musí každá z děvčat sama položit otázku, kam směřuje a zda udělala pro svůj florbalový rozvoj letos dost. Některá děvčata do klubu nově příchozí ukázala, že když tě hra baví, dokážeš se o veliký kus posunout vpřed, jiná zkušená hledala někdy důvody, proč to nejde. Dosti často nás trápila zranění a nemoce, ale všechny turnaje jsme odehráli. Konečné umístění uprostřed tabulky odpovídá celkovému součtu všech výše vyjmenovaných okolností. 

Do následující sezóny bychom si jako trenéři přáli rozšíření hráčské základny nejen o jména na papíře, nýbrž o hráčky, které budou pravidelně trénovat a současně hrát turnaje, obětují svůj čas a úsilí florbalu. 

Rodičům děkuji za zázemí, které dětem poskytovali v průběhu sezóny. Také děkuji těm, kteří se angažovali například v dopravě hráček nebo v pečení dobrot do naší kabiny:-). Jmenovitě děkuji za celoroční pomoc v tréninku panu Petru Šimkovi a panu Jiřímu Melicharovi za fandění s bubnem a paličkou v ruce. Konečně také moc děkuji holkám za práci v sezóně, za jejich posun v herní rovině a snad i v rovině týmové spolupráce.

Váš Tým Florbal Klatovy