so 28. 10. 2023 17:00 @ SH Bělidlo Kaplice, Divize, 8. kolo

Mise Jižní Čechy je splněna na jedničku! Muži B vezou z Plzně 6 bodů.

Úspěšný víkend pro naše mužské týmy! Áčko veze další body z jihu Čech a naše rezerva veze 6 bodů z Plzně!

Muži A - Jiří Klouda

Sobotní výjezd do Kaplice přinesl další důležité body do tabulky mužského áčka. Po náročnější dopravě na jih Čech jsme vstoupili trochu zbrkle do první třetiny. Úvodní minuty jsme nedokázali držet nastavenou taktiku, zejména střed hřiště nám dělal problém a individuálními chybami jsme si “pohrávali s ohněm”. Naštěstí jsme dokázali vstřelit dvě branky a druhou polovinu první třetiny hrát z větší části to, co jsme si řekli. Druhá třetina byla opět velmi zbrklá. I přes to, že jsme přidali další góly jsme hráli florbal “nahoru dolu”, což nám nevyhovovalo. Částečně jsme přistoupili na soupeřovu hru, ze které Kaplice vytěžila dva góly. Třetí třetina už byla, až na výjimky v naši režii, ačkoliv závěrečná dvavetiminutovka byla náporem na psychiku. Konečný výsledek 8:2 je další motivací do příštího zápasu a jasný signál soupeřům, že Klatovy do divize rozhodně patří!

Komentář Jirky Kloudy po utkání:

Po psychické stránce težký zápas, děkuji klukům, že jsme to zvládli. Po horší druhé třetině, kde jsme se chvíli hledali a přistoupili na soupeřovu hru, jsme ve třetí části přidali pár gólů a zápas drželi stále pod kontrolou. Tomu přispěl i fantastický výkon našeho brankáře Beryho. Soupeři a rozhodčím děkuji za zápas.

Bodově se nejvíce prosadila posila z Plzně Jiří Levý, ten zaznamenal jednu branku a dvě gólové asistence. Adam Žežula vstřelil dvě branky a Jakub Stelzer veze z kaplice jednu branku a jednu gólovou asistenci. Velkou oporou byl pro tým i brankář Filip Beran, který přišel na výpomoc z Plzeňské juniorské akademie. Muži se díky výhře nad Kaplicí posouvají na 8 místo tabulky Divize B.

Jen tak dál borci!

Muži B - Jan Polomis

V sobotu se vypravila skupina nadšených florbalistů na turnaj do Plzně. Rezerva mužů se zde střetla nejprve s B týmem spojené Plzeňské akademie klubů FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC Plzeň a proti nově složenému týmu SVKI Plzeň. Podobně jako na minulém turnaji bylo cílem si zahrát pro zábavu a udělat si žízeň. První zápas jsme vyhráli asi díky "zkušenostem", protože soupeř byl mnohem aktivnější a fyzicky mu většina týmu nestačila. Přesto bereme tři body! Druhý zápas byl jako na houpačce. Soupeře jsme bohužel zásadně podcenili a i přes nízký počet hráčů nás dokázal velice potrápit. V podceněném zápase vítězíme 11:8 a i přes nepříliš povedený výkon vezeme 6 bodíků.

Klíčovým hráčem obou zápasů se stal určitě brankář (tentokrát v poli) Milan Michálek! Ten ve druhém utkání vstřelil hattrick. Doufejme, že si ostatní útočníci vezmou od Milana nějaké to ponaučení a příště jim to bude střílet stejně! Děkuji celému týmu za parádní turnaj a hlavně Ondrovi Polákovi za skvělé organizační dovednosti!