Související zápas

Florbal Klatovy
SK Meťák České BudějoviceKlatovy
6:9
ne 26. 11. 2023 @ TJ Lokomotiva České Budějovice, Divize, 12. kolo
9_1634384723.png
120_20231128_201411.jpg

Konec listopadu ve znamení úspěchu!

Konec listopadu se nesl ve znamení úspěšných zápasů našich kategorii! Posuďte sami dle shrnutí trenérů!

Elévové - Klára Malá

9. kolo ligy elevů v Rokycanech jsme bojovali a výsledek stojí za to! Bohužel první zápas skončil smolně remízou. Za stavu 1:2 Sušice dorovnala 10 vteřin před koncem. Výsledek nás nerozhodil a druhý zápas proti Rokycanům skončil vysokou výhrou 9:2. Musím podotknout, že jsme měli 4 nájezdy a každý proměněn! Poslední zápas jsme sehráli s FbC Plzeň, kde nám chvíli trvalo proměnit branku, nakonec jsme se přeci jen dostali do hry a suverénně vyhráli 5:0. Velká spokojenost jak ze strany trenérů, tak ze strany rodičů, kteří nás během všech zápasů hlasitě podporovali! Těsíme se na další turnaje a máme radost z nadšení dětí!

Starší žáci - Jiří Veselý

O víkendu jsme vyrazili na turnaj stržů do Chebu. První zápas proti Gorilám - Tlučná. Gorilám jsme chtěli vrátit porážku z posledního kola a to se povedlo. Výhra 4:1. Druhý zápas proti Horšovskému Týnu. Měli jsme dobrý vstup, kdy jsme šli do vedení 2:0, potom jakoby by jsme si zase mysleli, že to nějak doklepem a vyhrajem. To se nestalo a Horšák zvládnul koncovku zápasu daleko líp než my. Nejdřív otočil stav na 2:4 a potom si pohlídal naší hru v šesti, kdy jsme už jen snižovali na 3:4. Třetí zápas proti Slavii B. Po Horšáku jsme si v šatně řekli, že takhle hrát určitě nechceme a se Slavií budeme muset máknout o dost víc. Zápas jsme měli pod kontrolou hned z úvodu utkání kdy jsme šli do vedení 4:0. Ve druhé polovině jsme přidali další branky a se skórem 7:2 jsme si došli pro vítězství. Poslední zápas proti domácímu Chebu. Prvotně bych vyzvedl fanoušky obou táborů. Krásná atmoška na ligu starších žáků. Jinak k zápasu. Trochu jsme tušili že Cheb bude aktivnější na balónku, tak jsme šli s rozestavením trochu níž než obvykle a vycházeli nám nám zisky, tam kde jsme chtěli. Škoda jen klidu v zakončení, nebo víc štěstí v nějakém brejku. Nakonec cenná remíza 1:1.


Děkuji rodičům za podporu a už vyhlížíme turnaj další!

Muži - Martin Klán

Nedělní zápas áčka v Českých Budějovicích nesl hned od začátku značnou důležitost. Mohl nás posunout výrazně lépe v tabulce, ale i potopit hlouběji na dno. Hned od začátku jsme do zápasu vstoupili aktivně, snažili jsme se dávat míčky rychle od florbalky. To se nám dařilo a soupeř nám nedělal větší problémy. Byli jsme v komfortní situaci, protože hráli přesně to, na co jsme byli připraveni z videa. Nicméně jsme dělali spoustu naivních rozhodnutí, které soupeř naštěstí netrestal.
Bohužel druhá třetina byla jednou z našich nejhorších za působení v divizi. Míček nám skákal od florbalky, soupeř začínal být důraznější ve hře tělem a my už jsme neměli zdaleka tolik štěstí, tak jako tomu bylo v první třetině. Soupeři jsme vlastním zaviněním nabídli vrátit se do zápasu pomocí velkého množství zbytečních vyloučení. Naštěstí se mu většina přesilových her nepodařila proměnit. Videopříprava tak přinesla ovoce podruhé. Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že jdeme zápas vyhrát bez zbytečných dramat. Stáhli jsme hru na 2 formace a zápas dovedli do vítězného konce a získali pro nás nesmírně důležité 3 body. Jedná se o pozitivní vstup do druhé poloviny soutěže. Již v sobotu nás na domácí palubovce čeká další důležitý zápas proti Panthers Praha U23, který opět bude zásadním způsobem ovlivňovat postavení v tabulce.

Tímto Vás chci všechny pozvat, přijďte kluky podpořit na Čapkovku v sobotu od 17:00 !

Váš Tým Florbal Klatovy