9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
89_20230521_193703.jpg

Klatovy budou hrát DIVIZI!

Ano čtete správně, náš oddíl v příští sezóně nastoupí v mužské Divizní soutěži Českého florbalu. Jak se zrodil tento krok? Jak je možné postoupit, když tým mužů skončil druhý v Regionální lize? Plánuje oddíl nějaké posily? Více detailů v samotném článku.

V roce 2015 při založení oddílu byl stanoven cíl jednou dostat mužský tým do divizní soutěže. Tento cíl nebyl s původním týmem mužů reálný. Dnes je ovšem všemu jinak, silná generace ročníků 2002-2004 zůstává v Klatovech a chce se společně představit v divizi.

Komentář Martina Klána - hlavního trenéra mužů pro nadcházející sezónu.

Zájem o divizi v Klatovech byl vždy velký, bohužel herní kvalita nebyla v průběhu let dostatečná. První příležitost se objevila po letošním úspěchu mužů po první sezóně v regionální lize. Umístění na druhém místě tabulky bylo obrovským úspěchem. Zároveň nám druhá pozice zaručovala postup do vyšší soutěže. Nezbývalo nám než si zjistit okolnosti potřebné pro účast v celostátní soutěži. Po kontrole bylo potvrzeno, že klub je schopen zaštítit fungování mužského týmu.

Dalším krokem tedy bylo domluvení schůzky s týmem mužů a představení potencionálních variant. Na základě prvního setkání byl nastaven měsíční tréninkový program. Na základě přístupu hráčů se pak rozhodovalo, zda bude přihlášena divize nebo tým nastoupí opětovně v regionální lize mužů.


Já měl v této době v FbC Plzen již po sezóně a řešil jsem několik dalších trenérských příležitostí. Klatovy jsou pro mě ovšem srdeční záležitostí a možnost trénovat naše Áčko je pro mě obrovská čest.

Cílem pátečních tréninků v Klatovech na Čapkovce nebylo natrénovat, ale spíše vyzkoušet, tréninkové tempo odpovídající vyšší soutěži. Současně bylo cílem poznat případné posily, které jsem již měl oslovené předem. Po měsíčním „trénování“ jsme domluvili další týmový meeting, na kterém se mužský tým rozhodl nabídku hrát divizi přijmout.

Již v příštím týdnu budeme pokračovat s přípravou. Té máme zatím cíl obětovat prakticky celé léto, abychom byli na sezónu alespoň částečně připraveni. V létě by se k nám mělo připojit několik posil (někteří z nich s námi již aktivně trénují). Jména ovšem ještě nechceme zveřejňovat, protože se musí doladit všechny detaily.

Podoba divizních skupin ještě aktuálně není známa. Naše áčko může nastupovat v soutěži například proti Gorilám z Plzně, které již několik let patří k největším favoritům na postup do Národní ligy. Dalším velice silným soupeřem jsou Strakonice, tým který hraje pravidelně v horní části tabulky. Dalšími týmy jsou například Dačice, rezerva Budějovických Šťírů nebo Jindřichův Hradec.

Doufejme, že vše dopadne nejlépe jak může a my postupně změříme síly s vybranými týmy regionu nebo v rámci Poháru Českého florbalu. Postupně Vás budeme informovat o dalších novinkách.

Váš tým Florbal Klatovy