Florbal Klatovy

Jeden z nejnáročnějších víkendů je za námi

Florbalový kolotoč se opět do příštího víkendu pozastavuje. Muži v sobotu v Plzni, dorostenci v neděli ve Františkových lázních, přípravka ve stejný den v Tachově a nakonec mladší žákyně doma na CMSce.

Přípravka - Jiří Klouda a Klára Malá

Jiří Klouda: Tým složený z nově příchozích a méně zkušených dnes odehrál parádní turnaj. S každým jsme individuálně začali pracovat tak, aby se zlepšoval a malými krůčky postupoval vpřed. To se nám částečně daří. Byť výsledky nebyly nejlepší, na každém z nás je však vidět postupné zlepšování v individuálních cílech. Obecně je ale třeba pracovat na morálce a koncentraci, tam máme oproti jiným týmům stále větší rezervy. Turnaj v Tachově hodnotím pozitivně a rodičům děkuji za podporu po celou dobu.

Klára Malá: Od prvního turnaje se tým velmi zvedl. Ať už po práci s hokejkou a míčkem tak po čtení samotné hry. Mnohem lépe jsme si začali bránit hráče bez míčku a více jsme na hřišti komunikovali. Je mnoho, co máme ještě zlepšit, ale nedělní zápasy hodnotim velmi dobře. Se všemi týmy jsme hráli vyrovnaně, vždy nám to uteklo pouze o jeden gól. To nás ovšem nerozhodilo a spravili jsme si chuť na Slavii Plzeň white, kterou jsme porazili na plné čáře a ukázali, že umíme vyhrát vysokým rozdílem. Děti se navzájem hecovaly a byly strašně nedočkavý z dalších zápasů. Rodičům děkuji za vytvoření společného kotle doprovázeným bubnem!

Dorostenci - Jiří Veselý a Adam Hašek

Stejně jako ostatní kategorie, vyrazil i náš dorost na svůj turnaj. Tentokrát do dalekých Františkových Lázní. Zde je očekávali utkání proti Tachovu a proti spojení FBŠ Gorily Plzeň a Tlučné. První ze zmíněných utkání se nevyvíjel podle našich představ a soupeř na konci druhé třetiny vedl vysoko 4:1. Kluci se však semkli a dokázali neuvěřitelně do konce třetí třetiny vyrovnat na 4:4. V čase 34:13 dokázal vyrovnat Honza Baxa. Ten byl navíc u všech 4 branek Klatov a získal (2+2).

Druhé utkání naší třináctináctičlené výpravy našich dorostenců bylo vyrovnaným utkáním. Zápas byl po většinu času velice vyrovnaný. Utkání nám mírně uteklo v záběru druhé třetiny, kdy soupeř daroval tzn. gól do šatny. V úvodu do třetí třetiny jsme nezvládli nastoupit na soupeře, ten naopak dokázal hned v úvodní minutě vstřelit branku a získal tak příjemný dvoubrankový rozestup. Zápas jsme se ještě pokusili zdramatizovat a v čase 35:26 jsme vstřelili branku a bylo to opět už jen o gól. Soupeř si ovšem závěr pohlídal a bere tak 3 body.

Z Františkových lázní odjíždíme s jedním bodem za remízu.

Muži - Jaroslav Jiřík

Muži vyrazili stejně jako v minulém kole do Plzně, kde v Area D nastoupili kde dvěma dalším kolům v regionální lize mužů. První zápas proti T.J. SOKOL Koterov byl od počátku jako ze sna. Do zápasu jsme vstoupili opravdu dobře, již po první třetině jsme vedli 5:1, ve druhé a ve třetí třetině soupěř značně přidal v napadání a náš náskok se začal postupně tenčit. Zápas jsme bohužel ztratili a prohráli v nejtěsnějším možným rozdílem 5:6.

Druhý zápas nás čekala rezerva extraligového FB Hurrican Karlovy Vary B U23. Zápas byl od počátku velice vyrovnaný až do chvíle neštastného zranění Honzi Baumruka. Jeho zranění pravého kolena bylo natolik vážné, že musel hřiště opustit pomocí sanitky. Tento nepříjemný moment tým semkl a pro Brumíka jsme vybojovali cennou výhru 7:10.

Honzovi přejeme brzké uzdravení a doufáme v jeho brzký návrat na hřiště.

Mladší žákyně - Radek Mašát

V neděli 6.11. se odehrál turnaj mladších žákyň na domácí hale CMS. Děvčat nastoupila v elitním prvním koši proti nejlepší týmům. Ani jeden ze zápasů proti týmům z Plzně nedopadl podle našich představ.  FBŠ SLAVIA Plzeň white, FBŠ Gorily PLzeň a FbC Plzeň blue nám uštedřily poměrně vysoké výhry. Bohužel jsem tak nedokázali využít výhodu domácího prostředí a turnaj pro nás tak končí se třemi prohrami.

Nezbývá než přidat a více se zaměřit na tréninkovou činnost.