9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
65_20221121_162035.jpg

Gólmanský trénink na CMSce

Novinka z dílny klatovského florbalu je venku. Minulou sobotu proběhl první trénink specializovaný pouze pro hrdiny ukryté pod mřížkovanou přilbou. Brankář je základem každého florbalového týmu a my jsme rádi, že jim můžeme nabídnout něco navíc.

Trénink uspořádal a domluvil Jirka Klouda, za to mu patří velké díky. Na tréninku se z pozice trenérů a hráčů podíleli také Radek Mašát a Tomáš Joachimsthaler

Speciální trénink pod vedením brankářů Michaela Petelíka a Marka Štaubera proběhl v sobotu na hale CMS. Brankář je stejně důležitou součástí týmu jako hráči, je potřeba se jim věnovat individuálně. Na trénink dorazilo celkem 7 brankářů napříč všemi kategoriemi. Na úvod jsme se seznámeli, řekli jsme si cíl kterého chceme dosáhnout. Následovalo rozbehání, řízený strečink, rozcvička, seznámení s cvičením: střelba z úhlu (vše zdokumentováno pro trenéry i pro samotné brankáře). Video záznam je důležitý z důvodu zpětné vazby a možnosti vidit chyby na vlastní oči. Cílem bylo zjistit jaký mají postoj v každé v předem připravených situacích, jakou mají orienatci v brankovisti a způsob jak chytají míček. Poté jsme si ukazovali základní postoj, zákldní cvičení s míčkem, cvičení na přesuny.


Na základě získaných informací jsem si vytvořil obrázek o jednotlivých gólmanech a s čím budeme přístě pokračovat. Již nyní vím, že se na příštím speciálním tréninku budeme věnovat přesunům, základnímu postoji a orientaci v brankovišti tvrdí Petelík.

Na základě velkého zájmu již dnes známe termín následujícího tréninku!

Další brankářský trénink je plánován na 18.12. proto jsou všichni golmani srdečně zváni!

Navíc bude na každém tréninku vyrbát úkol na další akci. Nyní je cílem pro nadcházející trénink se naučit žonglovat! Uvidíme jak se s tim naši brankáři poperou.

Michael Petelík
Michael Petelík

Váš tým Florbal Klatovy