Florbal Klatovy
9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
14_20211101_124300.jpg

Florbalová sobota je za námi

Florbalová sobota je za námi. Nejprve na Čapkovce hrály naše mladší žákyně, následovala utkání našich dorostenek!

Dopoledne se na Čapkovce představily naše mladší žákyně. Odpoledne na ně navázaly jejich starší kolegyně. Hru obou jednotlivých kategorií, vám představí trenéři vybraných kategorií.

Komentář trenéra mladších žákyň Radka Mašáta.
V sobotu  30. října  mladší žákyně zahájily na domácí půdě v Klatovech svoji sezónu. Bohužel v našem kraji není tolik týmů, abychom hráli vlastní soutěž kategorie mladších žákyň a byli jsme zařazeni do soutěže elévú 3+1, což jsou kluci mladších ročníků a s nimi mohou hrát děvčata o kategorii starší. Neznámou nám bylo, jak budeme v této soutěži konkurenceschopní.
Neustále se potýkáme s obsazením postu brankáře. I tentokrát došlo na střídání, tři zápasy, tři brankářky. V prvním zápase jsme narazili na družstvo FBC Rokycany, utkání jsme měli pod kontrolou a zvítězili jsme 11:1. Ve druhém zápase jsme potkali družstvo Florbal Tachov černí. Zvítězili jsme 7:4, ale zápas byl vyrovnanější. Posledním soupeřem nám byl Florbal Tachov zlatí. Od začátku do úplného závěru souboje jsme se tahali se soupeřem o každý gól. Na konci bylo štěstí na straně soupeře, který zvítězil 8:7. Našich sedm statečných holek si za první turnaj v soutěži zaslouží poděkování za bojovnost a také pochvalu za předvedenou hru plnou vzájemné spolupráce. Moc pěkná práce na úvod sezóny.
Díky také hlavnímu organizátorovi Martinu Klánovi, panu rozhodčímu a za fotky Martinu Manglovi.


Komentář trenéra dorostenek Martina Klána.
Na domácí palubovce se holky z důvodu karantény pár hráček představily v ještě o něco menším složení (6+1) než první kolo (7+1) přestože oba zápasy s přehledem vyhrály, jednalo se o úplně jiné pojetí obrazu hry.
V prvním zápase působily spíše utrápeným dojmem, od druhé třetiny se hrálo dost na morál, jelikož došly fyzické síly. Paradoxně druhá a třetí třetina ukázala na čem máme zapracovat a druhý zápas už působil pozitivnějším dojmem. Holky na sebe více mluvily, více přemýšlely o taktickém nastavení utkání, dávaly si rychlejší přihrávky. Jediné co chybělo byla aktivita, která byla v tak malém počtu pochopitelná.
Holkám děkuji za bojovný výkon a po 100% víkendu se posouváme na první místo v tabulce.

Váš tým Florbal Klatovy