9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
47_20220613_181450.jpg

Elévové a mladší žákyně na Play For Joy v Tachově

Play For Joy v Tachově a naše dvě družstva na něm!

Do Tachova vyrazili dvě klatovská mužstva. V kategorii elévů nastoupili naši elévové a navíc naše mladší žákyně, které nastoupili jako jediný dívčí tým.

Mladší žákyně - Radek Mašát

Rádi jsme přijali pozvání od trenérů Florbalu z Tachova, kteří připravili moc pěkný turnaj Play For Joy. Akce se v sobotu 11. 6. 2022 zúčastnilo osm týmů elévů, mladší děvčata měla povolen start za za mladší kategorii. Ve čtyřčlenné skupině naše družstvo nazvané Florbal Klatovy Girls nejprve remizovalo 2:2 s Fbš Gorily Plzeň, následně jsme zvítězili 4:2 s TJ Batesta Chodov, poslední zápas jsme prohráli vyšším rozdílem s domácími Florbal Tachov Zlatí. Ve skupině jsme obsadili třetí pozici, tím více mrzí remíza v prvním utkání. Následně se hrálo ve dvou skupinách. Ve skupině A každý s každým o první čtyři místa, ve skupině B o umístění na páté až osmé příčce. Skupinu B děvčata ovládla celkem bez obtíží a obsadili jsme tak pátou příčku. 

Výraznou změnu zaznamenala děvčata na hřišti, kdy při neúčasti čtyř hráček musela vzít zodpovědnost na sebe. Zpočátku to šlo obtížně, ale holky se zlepšovaly zápas od zápasu. Některé prvky bychom chtěli vídat v naší hře častěji, ještě nám citelně vázne spolupráce na hřišti, ale myslím, že turnaj pomohl k posunu a zlepšení. Děkuji našim hráčkám, rodičům, kteří nás přijeli podpořit, také pořadatelům z Tachova za moc pěkný turnaj.

Elévové - Jiří Klouda

Na florbalový turnaj do Tachova jsme vyrazili moc rádi. Tým složený z větší částí z přípravky na turnaji neudělal ostudu. Kluci bojovali proti starším oponentům zuby nehty. Kluky chci pochválit, protože se soupeře nezalekli. Mockrát děkuji také rodičům za podporu a fantastickou podporu pro děti. Získali jsme další zkušenosti a těšíme se na další práci v sezóně.