Související zápasy

Florbal Klatovy
9_1634384723.png
59_20221017_094651.jpg

Dva týmy elévů se představili na domácím turnaji a strži v Plzni

Víkend přinesl další možnost pro naše hráče si zahrát. Strži vyrazili v sobotu do Area D v Plzni (tentokrát ve vlastních dresech), dva týmy elévů se představili před fantastickou kulisou na CMSce. Shrnutí turnajů jednotlivými trenéry najdete níže.

Starší žáci - Jiří Veselý

Zdravím všechny, v sobotu jsme vyrazili se staršími žáky do Plzně, poprvé jsme se utkali s týmy z 3. výkonnostního koše. (soutěž starších žáků je rozdělena na 4. výkonostní koše)

1. Zápas proti domácím FBŠ Gorily Plzeň Tlučná. Velice vyrovnaný zápas, kde mohli brát 3 body oba týmy.
V první polovině jsme měli dobrý vstup do utkání, kdy jsme po 5 minutách vedli 3:0. Bohužel po pár individuálních chybách jsme soupeře vrátili zpátky do zápasu. Druhá polovina byla na začátku dost bojovná a hodně o soubojích ve středním pásmu hřiště. Až ke konci poloviny začali opět padat góly. K naší smůle se minutu před koncem hrací doby prosadili domácí a zápas skočil remízou 5:5.

2. Zápas proti FBŠ Slavia Plzeň. Zatím nejsilnější soupeř se kterým jsme se potkali.
Jak jsme dobře vstoupili do prvního zápasu s gorilami, tak proti Slavii se nám stal pravý opak. Začátek jsme totálně zaspali a po 2. minutách prohrávali 3:0. Psychicky i fyzicky těžký zápas. Slavii padaly góly téměř z každé situace a nám se ani z brejků nedařilo. Kluci následně vypadli z rytmu. Zbytečně jsme řešili na střídačce rozhodčí, přestali se povzbuzovat a řešili věci okolo, než aby jsme se soustředili sami na sebe a na výkon v zápase.
Soupeř nám ukázal kvalitu a zaslouženě vyhrál 13:0. Dobrá facka, která nám ukázala, že v mnoha věcech máme stále rezervy. Zápas házíme za hlavu a jedeme dál!


Poslední 3. Zápas o udržení 3. Výkonnostního koše proti FBC Rokycany.
"Zlepšený výkon o 100%? Možná i o 1000%".
 (směje se trenér Veselý). Haha. Extrémní odhodlání, týmovost, bojovnost, vášeň, chuť vyhrát to všechno z nás tryskalo po celou dobu zápasu. Na střídačce se nám hned ze začátku povedl zažehnout plamínek a každý gól, střela na branku, vyhraný souboj, zákrok golmana nám zvětšovalo náš plamínek, který se proměnil do ohně, který už se jen těžko hasí.
Kluci všem fanouškům v hale chtěli ukázat, že i když se jeden zápas nepovede, florbal hrát umí!
Výhra 9:1 a konečné 2. místo na turnaji a udržení 3. výkonnostního koše.

Dneska emociální horská dráha, ale jen takové zápasy nás můžou posouvat o další level výš. Víme na čem pracovat a těšíme se na další zápasy!!!! Let’s gooo!!!! Díky za fantastický turnaj!

Elévové - Jiří Klouda a Klára Malá

Je to fakt náročný, vůbec nevim, co napsat, protože toho mame oba s Klárou po deseti odkoučovaných zápasech  za sebou docela dost, ale jsme plný nadšení a fantastických emocí, když vidíme děti se prohánět na domácí hale v tak hojném počtu!

Celkem 10 zápasů odehrály na domácí půdě oba týmy elevů. Vzhledem k nárůstu členské základny jsme do prvního “elévovského” turnaje dohlásili open tým a s oběma družstvy jsme “odpálili” sezónu 2022/2023. Jak je u nás v kategoriích elevů a přípravky zvykem, na výsledky jsme nehleděli, každopádně na první turnaj v životě pro více jak polovinu hráčů to nebylo gólově vůbec špatné. Turnaj v polovině října byl zrcadlem toho, co jsme se za měsíc a půl naučili a co bychom naopak už umět měli a neděláme to. Pro nás trenéry byl dnešek odrazový můstek toho, co budeme následující týdny trénovat a na co se zaměříme. Pro děti to byl, doufejme, parádní den, který všichni strávili spolu a společně si ho sportovně užili. 

Další turnaj bude 30.10. v Plzni, kam pojedeme opět o něco připravenější. Před turnajem nás čekají podzimní prázdniny, v rámci kterých bychom rádi pro přípravku a elevy připravili teambuilding a dali možnost se všem lépe poznat. Mocrkát děkuji dětem za parádní turnaj a rodičům za podporu z tribuny.

Přejeme všem úspěšný vstup do nového týdne.

Váš Tým Florbal Klatovy