Dorost si doma zastřílel a starší žákyně se představily ve třetím koši.

Dorost si doma postavil vlastní střelnici a pouze jednou inkasoval. Starší žákyně postupují do druhého koše. Mladší žáci předvedli parádní výkon a přípravka si veze domů parádní zážitky z turnaje z Plzně. Muži přijeli z Prahy s prázdnou.

Dorost - Jiří Veselý

V sobotu se odehrál první turnaj dorostenců doma na Čapkovce.

První zápas proti Vydrám.
Vydry
byly pro nás takový záhadný soupeř, nový tým v soutěži, proti kterému jsme ještě nehráli, zároveň takové miniderbíčko.
Dobrý vstup do zápasu, kdy po první větší šanci, jsme šli do vedení. Hráli jsme aktivně na balónu, vyhrávali osobní souboje a v útočné třetině jsme dobře dodržovali základní herní principy. Třetinu jsme pohodlně vyhráli 4:0. Ve druhé části jsme trochu vypadli z role, přizpůsobili se soupeři a začali jsme zbytečně hrát tenis nahoru dolů. Třetina skončila 1:1. Do posledního dějství zápasu byl jasný úkol, vrátit se ke hře z úvodní třetiny, což se víceméně povedlo, se skóre 3:0. Celkově tedy 8:1 pro nás.
Za mě zvládnuté utkání po všech směrech.

Druhý zápas proti Slavii B.
Tedy jsme očekávali určitě těžší zápas než byl ten první.
Dobře jsme drželi rozestavení, jak do obrany, tak do útoku, dobře sbírali balóny, tam kde jsme chtěli. Postupnými krůčky jsme se dostávali na koně a po třetinách 1:0,1:0,3:0 jsme si došli pro vítězství 5:0.

Výsledkově super.
Nesmíme hlavně usnout na vavřínech. Sezóna je dlouhá a takové výsledky musíme potvrzovat.

Na závěr bych chtěl pochválit všechny kluky za odmakaný turnaj.✌️Makáme dál a těšíme se na další turnaj!

Starší žákyně - Radek Mašát

Druhé kolo středočeské ligy starších žákyň jsme sehráli v Nehvizdech nedaleko Prahy. Ve třech zápasech jsme uhráli čtyři body z devíti možných. Dnes nás podržela parádním výkonem brankářka Tereza Petrželková. Proti domácím hráčkám Prague Tigers Nehvizdy jsme hráli první, celkem pohledný zápas. Chyběla nám ovšem koncovka, která by vedla ke gólům. Prohráli jsme těsně 1:2 po vlastních chybách. Druhý zápas proti Kanonýrům Kladno mnoho krásy nepobral. Měli jsme převahu, ale trvalo deset minut, než jsme dali první branku. Následně vedení 3:0 nás ukolébalo. Soupeřky se přiblížily na skóre 3:2, ale ihned po rozehrání jsme zvýšili na konečných 4:2. V posledním utkání dne jsme nastoupili proti FbŠ Bohemians bílým. Zapas jsme podcenili. Po aktivním začátku bez gólového efektu jsme dvakrát chybovali a rázem jsme v poločase prohrávali 0:2. Snížení a vyrovnání přišlo až ve 22 minutě, tedy dvě minuty do konce utkání. Soupeř minutu před koncem utkání zkoušel hru bez brankáře, ale míček byl spíše na našich holích. Zápas končí nerozhodně.

Děkuji děvčatům za povedený turnaj, rodičům za podporu a těším se na další představení tentokrát nově ve druhém koši pražské soutěže v Kunraticích.

Přípravka - Klára Malá

Na 14. ZŠ odehrála přípravka své první kolo. I přes to, že máme v týmu nováčky se všichni rychle chytli a zapojili se naplno do hry.
To nám pomohlo vyhrát 2 zápasy ze 3. Líbilo se mi jak i přes to, že se ne všichni před zápasem znali to na hřišti vůbec nebylo poznat. Souhra nebyla vůbec špatná. Do příštích zápasu budeme pracovat na práci s míčkem a držení hokejky.

Mladší žáci - Tomáš Joachimsthaler

První kolo mladších žáků jsme odehráli na 25. ZŠ v Plzni. Úkol byl jasný, turnaj si hlavně užít, jelikož máme v týmu skoro samé nové tváře. Turnaj se klukům povedl až na první zápas, ve kterém nás zaskočila Slavia Plzeň. Jinak kluci ostatním týmům nedali šanci a tak si vezeme 3 výhry a 1 prohru. Všichni hráči dali gól a náš brankář si připsal asistenci, což bylo dobré pro jejich sebevědomí. Teď na trénincích vypilujeme detaily, které nás nejvíce trápily. Děkuji všem za turnaj, ukázali že budou skvělá parta, která nic nevypustí.

Muži - Martin Klán

Do zápasu jsme vstoupili bohužel velice ospale, přestože jsme dali v zápase první gól, vůbec se nám nechtěl hrát florbal. Průběh zápasu představoval debakl. Pro nás jsou tyto zápasy obrovskou zkušeností, nikdy jsme nebyli zvyklí dostávat takto vysoké “příděly” a hrát s takto vysokým skóre. 6. divizní zápas, dalších 16 máme před nám. Je potřeba si z každého utkání odnést něco nového a naučit se vzdorovat negativním emocím. Dospělý florbal je pro většinu kluků novinkou a je potřeba vydržet na naší vytyčené cestě.