Související zápasy

Florbal Klatovy
9_1634384723.png
64_20221121_111548.jpg

Domác turnaj stržů na státní svátek a v neděli dva týmy přípravky v Plzni

Minulý týden kromě sněhu přinesl ještě domácí turnaj starších žáků. Přípravka se představila v Plzni.

Zde Vás čeká naše pravidelné zhodnocení turnajů očima samotných trenérů.

Přípravka - Jiří Klouda

Nedělní turnaj byl a nevím čím, jiný, než ostatní, bylo to prostě zvláštní. Možná to bylo tím, že jsme hráli “jen” 3 zápasy. První zápas jsme se klasicky rozkoukávali, druhý zápas už to bylo lepší, ale neměli jsme možnost si více říct k průběhu prvního zápasu, protože jsme hráli dva po sobě. No a 3. zápas byl pro tým černých zatím asi nejlepší, který jsme odehráli. Abych vysvětlil rozdělení pro ostatní, kteří čtou tento komentář k zápasu - červení jsou ti zkušenější kteří už mají alespoň sezónu za sebou. Černí jsou nováčci kteří začali v září nebo přišli v létě. Možná první zápas nesedl proto, že byl chaos v organizaci rozdělení “Šaten”, Ale částečně je to i moje chyba, času na rozkoukání jsme měli dost. V tuhle chvíli je pro mě důležité, že jsme po dvou měsících tréninku už opravdový tým. Rodiče jsou součástí našeho mančaftu a děti si turnaje užívají. Po herní stránce máme samozřejmě co zlepšovat, ale pohyb na hřišti, orientace a rychlost provedení některých hráčských úkonů se lepší a věřím, že v druhé polovině sezóny budeme černí i červení konkurenceschopní ostříleným týmům. Velkou radost mi dělá, když vidím nově příchozí hráče, kteří v září, s nadsázkou řečeno, neuměli chytit hokejku a dnes nebo kdykoliv jindy na zápase vstřelí svůj první gól, to je odměna i pro trenéra. Další kolo přípravky nás čeká na domácí půdě, a to 4.12., takže doufám, že to bude Čertovským vyvedené a rozdáme gólové i herní nadílky některým týmům.


Přípravka - Klára Malá

Během dnešních 3 zápasů mnou proudilo mnoho emocí a určitě nejen mnou. Nastoupily jsme do všech zápasů se stejným odhodláním porazit soupeře, ale velmi jsme ztrácely na obranné části. Hodně mě ale překvapilo, jak to celé děti vnímaly a gólmanku podržely. Výsledek zápasu by bez nich dopadl dvojnásobným počtem gólů. Ještě musíme doladit přesnější přihrávky a mít při přihrávce zvedlou hlavu. Spoustu míčku nám totiž odskakovalo úplně zbytečně. U některých vidím ale velký posun, což me velmi těší a doufám, že to tak bude do konce roku u všech. Tímto Vás chci společně s Jirkou pozvat na domácí kolo 4.12. u nás v Klatovech!

Starší žáci - Jiíř Veselý

Podle nastavení pravidel košového systému pro tenhle rok, jsme museli jít při našem pořádání do čtvrtého koše. Čekali nás teda týmy FBŠ Slavia Plzeň - girls, SK Interobal a GOGO Horšovský Týn.
První zápas proti holkám
. Z mého pohledu těší zápas, než si kluci mysleli, holky je slušně masírovali v každém souboji z toho pramenilo, že jsme v půlce zápasu prohrávali 2:3. Naštěstí jsme zabrali a ke konci trefili ještě dvě branky a zápas otočili v náš prospěch na konečných 4:3.


Druhý zápas Interobal.

Do toho zápasu jsme nastupovali, jako favorité. Výsledek 7:2 vypadá sice jednoznačně, ale taky je to náš nejhorší výsledek s Iterobalem za sezónu. S pokyny co kluci dostali byla předvedená hra na slušné úrovni, ale furt máme mezery v oslabení, poziční hře a proměňování šancí to musíme zlepšit.
Třetí zápas nás čekal Horšovský Týn jednalo se o naše první střetnutí.
Supr začátek, špatný konec? Tak nějak bych to popsal.

Ve 3/4 zápasu vedeme pohodlně 4:1, následně na obou stranách padne ještě gólu.
Stav 5:2, 4 minuty do konce. Soupeř jde do šesti a my začnem hrát tak na 70% s vidinou toho, že zápas nějak doklepem. Dostáváme se zbytečně do tlaku ztrácíme balóny a chceme trefit z 25-30 metrů. Říkám tomu syndrom Spasitele. Hlavně ať mám nějaký kanadský bod. S takovým přístupem jsme dostali ještě 2 góly a zápas skončil naštěstí naší výhrou 5:4.
Takhle konce zápasů nemůžeme dohrávat. Určitě si něco k takovým situacím řekneme a poučíme se do dalšího turnaje.


Celkově však zůstává v Klatovech 9 bodů super!!!

Musím, ale zvednout prst, 2 zápasy byly pouze o gól. Musíme dál pracovat, ať se příště v takových zápasech nemusíme trápit! Těšíme se na další turnaj! Na dálku ještě zdravím jménem týmu a celého klubu Ondru Strnada. Ten se neštastně zranil v závěru posledního utkání a utrpěl ostřes mozku, my se na něj už těšíme a přejeme mu brzké uzdravení!

Vám všem ostatním přejeme úspěšný vstup do nového týdne!