9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
119_20231119_193339.jpg

Divizní tažení mužů a polovina základní části za námi

Náš mužský tým je v tuto sezónu nováček v Divizi B. Aktuálně máme po 11. kolech odehranou přesně polovinu základní částí. Příští vikend nám začíná druhá polovina a náš tým má určitě co zlepšovat. Shrnutí 1/2 poloviny a cíle do budoucna nám předsatví v rozhovoru hlavní trenér Martin Klán.

Ahoj Martine, nově složený tým klatovských mužů má za sebou polovinu soutěže. Tým odehrál 11. utkání z celkových 22. hraných v základní části. Aktuálně se nacházíme na 9. pozici tabulky Divize B se ziskem 9 bodů.

(Martin Klán na střídačce klatovského Á-týmu - červená košile)

Pro většinu týmu je divize novou zkušeností, jak hodnotíš přechod samotných hráčů na divizní florbal?

Ahoj, zdravím všechny fanoušky klatovského florbalu. Pro nás pro všechny je toho mnoho nového, jsou tady kluci, kteří sice s celostátní soutěží zkušenosti mají, ale pouze s tou mládežnickou a dospělý florbal si teprve oťukávají. Pro ostatní kluky je to premiéra. Máme převážně mladý tým, zvládli se do týmu zapojit i 2 junioři, za což jsem velice vděčný a značí to mnoho pozitiv do budoucí práce.

Jaké byly cíle před začátkem sezony? Měnili se v průběhu první poloviny sezóny?

Cíle byly různé, od začátku jsme primárně chtěli poznat soupeře, pilovat systém a doplňovat kádr. Postupem času jsem lehce ubral na pile a teď se snažíme být pečliví především v základních aspektech hry.

Jakou hrou se chce prezentovat naše družstvo? A daří se mu to?

Jak už jsme se zmínil výše, snažili jsme se hrát systém, který se nám bohužel moc nedařil. Aktuálně jsme od něj upustili. Každopádně se stále snažíme prezentovat ofenzivní hrou, která snad fanoušky baví.

Áčku dělá velké problémy množství vyloučení. Jak tuto statistiku zlepšit?

Ze začátku sezóny to byla naše velká slabina. V poslední době jsme se začali více soustředit na klid na střídačce, herní pohodu a především i díky tomu jsme zvládli dohrát zápas v Dolní Cerekvi bez červených karet (smích).

Teď vážně. Hraje v tom roli především podpora střídačky a takový ten klid na míčku. Tento faktor se po několika odehraných utkáních zásadně zlepšil.

Tým po šňůře proher, zlomil prokletí a následovala série 3x vítězství. Jaká panovala nálada uvnitř týmu v průběhu těchto zápasů?

Po prvním vyhraném zápase z nás spadlo obrovské břímě. Velká úleva, ten pocit, kteří kluci po zápase s rezervou Štírů měli se nedá moc popsat. V následném utkání se nám podařilo navázat, což bylo důležité pro morálku v kabině. Současně se zvládli srovnat formace, za což jsem také rád.

Bohužel pro nás byl černý puntík poslední zápas, který jsme smolně prohráli a ukázal nám, že druhá polovina sezóny nebude nic jednoduchého a budeme si to muset vše zasloužit.

S týmem jsi strávil mnoho času, jaké vidíš největší nedostatky a naopak přednosti?

Zkusím to shrnout v několika bodech. Nevýhodu vidím ve zkušenostech, které týmu chybí a v dravosti. Tým složený převážně z ročníku 2002/2004 získává první hodnotné zkušenosti v dospělém florbale. Obrovskoi výhodou je skvělá parta, která funguje jak na hřišti, tak mimo něj.

Jaké jsou cíle do konce sezóny?

Nejdůležitější cíl je samozřejmě udržet soutěž. Další si stanovíme interně na další týmovém meetingu.

Dále chci jménem celého našeho týmu poděkovat fantastickým divákům. Před začátkem sezóny nikdo nedokázal odhadnout kolik bude chodit na domácí utkání fanoušků. Domácí návštěvnost se drží průměrně na 70 divácích a to je za mě fantastické číslo. Mockrát děkuji našim sponzorům, díky kterým můžeme tuto soutěž hrát. Zároveň celému pořadatelskému týmu a našemu celému oddílu. Klatovy hrají premiérovou sezónu v divizi a my uděláme vše pro to, aby tomu tak bylo i v příští sezóně.

Váš Tým Florbal Klatovy