Další herně nabitý víkend je za námi

Starší žákyně poprvé ve druhém koši, muži pokračují na vítězné vlně, mladší a starší žáci hráli doma.

Starší žákyně - Radek Mašát

Ve třetím kole ligy starších žákyň se náš tým ocitl ve druhém výkonnostním koši. Hrálo se v Kunraticích. V prvním zápase proti týmu Rudná Panthers Praha Black jsme začali vlažně, ale nakonec jsme zvítězili 3:2. Druhý zápas s domácím týmem FATPIPE Tigers Start98 Kunratice jsme prohráli 1:2. Nebyl to špatný výkon, ale bohužel bez bodu. S týmem Prague Tigers Nehvizdy jsme hráli o třetí místo tohoto koše, ale neuspěli jsme. Prohráli jsme 1:3. Pořád je tedy na čem pracovat. Na holkách je ale v poslední době vidět, že je florbal baví, zlepšují se v souhře i organizaci hry. Jen vydržet. Děkujeme za fandění a pěkně prožitou florbalovou sobotu.

Muži

Klatovské Áčko veze další výhru. Každý bod je pro mladý tým z Klatov velice cenný. V minulém týdnu dokázal porazit vysoko rezervu Štírů, tentokrát jsme se utkali s dlouholetým účastníkem Divizní soutěže Jindřichovým Hradcem. Soupeř byl před utkáním v roli papírového favorita z pohledu zkušeností s divizní soutěží, tak díky pozici v tabulce. Zápas byl první dvě třetiny velice vyrovnaný. Ve třetí třetině naši muži přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a nastříleli celkem 6 branek. Klatovy hrály celkem dvě oslabení, ve kterých neobdržely jedinou branku. Sami pak využili 2/5 nabídnutých početních výhod.

Bodově zazářil Patrik Hrubý, který si připsal 2 góly a na 2 branky přihrál. Plzeňský Adam Denisov a klatovský Adam Žežula dali pouze o jednu přihrávku méně. Největší oporou v zápase byl ovšem mladý brankář Petr Smazal, který přišel na hostování z Akademie Fbc Plzeň a FBŠ SLAVIA.

Komentář - Martin Klán

V sobotu večer, započali muži své cestování po jihu Čech (výjezdy na jih je čekají ještě 3x v letošním kalendářním roce).
Proti domácímu Jindřichovu Hradci jsme se ani jednou nedostali v zápase do větších potíží. V zápase jsme drželi fokus po celých 60 minut utkání, vyvarovali jsme se zbytečných vyloučení, byli důslední v blokování střel a precizní ve středu hřiště na vlastní polovině. Soupeř hrozil především z dálky, z čehož dokázal dát 2 góly. Druhou třetinu jsme přečkali a odměnou nám byla třetina třetí, kterou jsme vyhráli 6:0 a zaslouženě vyhráli celý zápas 9:2. Tým už si pomalu sedá, vychytávají se poslední mouchy, víme co po sobě chceme, hrajeme jednodušeji a zodpovědněji, psychika už je taky lepší. Teď jen navázat.

Elévové - Klára Malá

2. kolo ligy elévů v Plzni na 14. ZŠ se celkem vydařilo. Do začátku jsme si nastavili pár základních cílů, které jsme chtěli splnit a až na některé se nám to celkem povedlo. Zároveň musím podotknout, že v šatně i na hřišti panuje už týmová atmosféra. Za naše chyby jsme byli bohužel potrestáni prohrou. Jinak jsme si z Plzně odvezli 2 remízy a 1 výhru. Děti se stále zlepšují a více spolu komunikuji. Za mě super. Děkuji za parádní turnaj a zdravíme Jirku Kloudu!

Mladší žáci - Martin Klán

Vzhledem k soutěži elévů ve stejný den, se domácího turnaje účastnilo šest statečných z toho jeden hráč šel plnit roli brankáře, které se zhostil na jedničku.
Cílem mladších žáků, je primárně nabrat nové herní zkušenosti, být aktivní ve hře na míčku, což se nám po většinu času dařilo a dávali jsme i hezké góly. Na turnaji jsme zvládli porazit pouze GO-GO Horšovský Týn, nicméně i přes nepříznivý výsledek ve zbytku zápasů musím kluky pochválit za aktivitu a za snahu spolupracovat a podporovat se, což je v této kategorii nejdůležitější.
Těšíme se na další turnaj!

Starší žáci - Tomáš Joachimsthaler

Třetí kolo ligy starších žáků jsme pořádali doma na Čapkovce. První zápas proti FbB Plzeň nám soupeř v první polovině utekl o dvě branky, i když kluci bojovali a vytvářeli si šance, tak jsme nedokázali vstřelit gól. Proto jsme prohráli 2:0. Druhý zápas proti Sokolovu jsme si mysleli, že nám to půjde samo. Sokolov hrozil hlavně z brejků, a to nám dělalo největší problémy, zápas jsme ale zvládli a zvítězili 4:2. Poté nás čekala Plzeňská Slavia, se kterou jsme se v sezóně už jednou potkali a věděli tak do čeho jdeme. První polovina se nám nepovedla jako v prvním zápase a druhou polovinu jsme doháněli nepříznivý stav. Hraje se ale na góly, které jsme bohužel nedokázali vstřelit. Prohra 3:0 tedy byla zasloužená. V posledním zápase nás čekalo takové novodbé derby. Otavské Vydry ukázaly, že do druhého koše patří zcela zaslouženě. Remíza 3:3 je pro oba týmy spravedlivá. Nebyl to náš nejlepší turnaj. Pořád je na čem pracovat a vylepšovat některé aspekty hry. Díky rodičům za atmosféru. Příště musíme a budeme lepší.