9_1634384723.png
8_1634384841.jpg
51_20220827_214159.jpg

Czech Open 2022 je minulostí

Czech Open je minulostí, jak se dařilo našemu mužskému týmu na turnaji? To se dozvíte v přiloženém článku.

Další letní turnaj je za námi. Naši muži stejně jako loni vyrazili na prestižní turnaj Czech Open v Praze. Muži nastoupili jako obvykle v kategorii Open. Tuto kategorii tvořilo 83 týmů přebážně z České republiku. V naší skupině nás čekal soupeř z Fbk 1996 Příbram, juniorský výběr Panthers Praha Young a Švédský tým IBF Grillby.

Do hlavního města jsme dorazili již ve středu a strávili společný den, ovšem hlavní turnaj nám začal až ve čtvrtek v 15:30 na Hale Jedenáctka. Zde nás čekalo první utkání proti soupeři z Příbrami. Dovolím si tvrdit, že jsme celý zápas byli lepším týmem. Bohužel neschopností bránit soupeřovi protiútoky jsme zápas možná až zbytečně moc zdramatizovali. Hattrickem se blísknul Adam Žežula.

V druhém utkání nás čekal Švédský soupeř. Ten přijel ve velice nízkém počtu pouhých 10 lidí. Naše mírná převaha a výhoda ve větším množství hráčů na střídání nám dovolila určovat vlastní hru. Ovšem mizerné zakončení a střelecké trápení nám dovolilo pouze těsné brankové vedení 2:1. Soupeř navíc dokázal 10 sekund před koncem ze standartní situace zkušeně srovnat. Odnášíme si bod za velice hořkou remízu.

Poslední utkání ve skupině nás čekal mláděžnický výběr týmu Panthers Praha Young. Nejsilnější soupeř na nás vstoupil ve velkém, během dvou minutové pasáže nám soupeř nasázel čtyři branky. Na konci první půlky jsme tedy prohrávali 5:1. V druhé polovině jsme se však dokázali vrátit do zápasu třemi góly. Minutu před koncem nám nezbylo nic jiného než odvolat brankáře. Soupeř byl značně pod tlakem a naše hra mu dělala obrovské problémy. K naší smůle ovšem finální tlak přečkal a získává tři body. 

Končíme tak na třetí pozici vlivem horšího skóre. K prvnímu utkání Play-off čekal náš tým přesun na halu VŠE Na Třebešíně. Zde jsme nastoupili proti soupeři TJ Sokol Letovice. Bohužel jsme se nedokázali plně koncentrovat na utkání a zápas naprosto neodpovídal naší představě klatovské hry. Soupeř nás nechal hrát jeho hru a i přes naší větší dominanci na balónku, byl velice efektivní při menším počtu pokusů. Zápas jsme naštěstí dokázali po dlouhém dobývání soupeřovy branky alespoň do remízového stavu. Následovali nájezdy, ty jak jsou známo jsou loterie. Soupeř zvládl souboj nervů a vystavuje klatovskému oddílu Stopku na turnaji Czech Open 2022.

Váš Tým Florbal Klatovy

Související odkazy